şükela:  tümü | bugün
 • şu ana dek konseyin en etkisiz, en olmasa da olur adamı görünümündedir.
 • nizamettin guvenci illa ki birilerine benzetmek gerekirse, ertugrul ozkok ya da aydin dogan uygun dusebilir. samuel vanunu ile beraber konseyin rasyonel uyeleridir. bence de biraz daha aktif rol almalari lazimdir.
 • kurtlar vadisi'nin silik ve bir o kadar lavuk [silik-lavuk hmm kafiyeli denyo bu] karakteri, kurtlar konseyi'nin sıfatsız ve de amaçsız insanı. konsey eğer böyle bir adamı istihdam ediyorsa ben diyecek söz bulamıyorm. orası kamu iktisadi teşekkülü mü sorasım gelir ya da bu adam mehmet karahanlı'nın kuzeni, gizli kankası filan hatta bilmiyorum belki başka şeyler...
  ...
  sürekli elinde kalemiyle kısa ve fakat hukuk diliyle, komplovari analizler yapıyor. ama şimdi ilaç için güzel bir ses tonu var. böyle tok bir ses. kurtlar konseyi eğer cumhuriyet hükümetini deviren bir cunta olsaydı, radyodaki ihtilal bildirisini bu adama okuturlardı ha keza konsey osmanlı devrinde bir tür ittihat terakki fraksiyonu olsaydı bu sefer de balkan şehirlerinde meşrutiyet bildirisini yine bu adama okuturlardı şehir şehir gezdirip.
  ...
  ama tabii böyle sessiz durmasına aldanıp peşin hüküm vermemek gerek. atın kısrağından zayıfın osuruğundan korkulur demişler. böyle sessiz adamlardan da korkmalı diyorum ben. ve günün komplosunu buraya yazıyorum:

  nizamettin güvenç, mehmet karahanlı'ya delicesine aşık bir garibandır. samuel vanunu karısından yediği boynuzlarla şoka girip başka tadlar peşinde koşar karahanlı'ya yazar. n.güvenç bu duruma isyan eder ve samuel'i konsey ortasında ödürür. konsey polat alemdar'ın bütün çabalarıyla dalga geçercesine bir aşk cinayetiyle oracıkta çöker.
  ...
  bir komplo salladım bugün
  ozanım bugün şairim bugün.
 • 20 ekim 2005 tarihli kurtlar vadisi bolum jeneriginden anlasıldıgı uzere , butun pislikleri polat alemdar'in uzerine atmıs durumdadır.
 • (bkz: #8549493)

  yırtılan eldivenlerin kendisini ele vereceği gibi bir his bulunmakta içimde.
 • dizinin sonlarına doğru içinde yaşattığı psikopatı ortaya çıkartmaya başlamış olan adam.bakışları son derece ürkütücü olmaya başladı,yanına yaklaşmamak lazım...
 • kurtlar vadisi dizisinin "en etkisiz, en olmasa da olur adamı görünümünde" iken, her şeyin arkasında olan, her şeyi planlayan, sıradan bir avukat görünümünde iken aslında mehmet karahanlı'yı dahi yöneten kişi olduğu ortaya çıkan karakteridir.

  dizideki onlarca "iyi" ve "kötü" karakterin arasındaki tek gerçek "sinsi" roldür nizamettin güvenç. dizinin kanal d'ye geçişinden önce, 10 bölümde bir yüzünü ya gösterir ya göstermez idi. yaklaşık 80. bölümden sonra tüm marifetlerini ortaya döken nizamettin güvenç; yaptıklarıyla adeta dizinin sonunu senaryo üzerinde de olsa getiren adam olmuştur: mehmet karahanlı, nergis karahanlı, kılıç, samuel vanunu, elif eylül, laz ziya, iplikçi nedim gibi senaryo açısından kilit rolleri öldürmüştür.

  sondan bir önceki bölümde düştüğü durum ile bunca bölümdür yükselttiği karizmasının yerle bir olduğu söylenmektedir ki doğrudur. ancak o halde bile rüşvet önermesi, işbirliği teklif etmesi sinsi karakterine tam uyum sağlayan davranışlar olarak akılda kalmıştır. gereğinden fazla bağırıp neredeyse ağlaması ise dizideki diğer kişiler gibi kaba kuvvete dayalı bir kişi olmamasından olsa gerektir.

  sonuç itibari ile sürpriz yapan nizamettin güvenç karakterinin, karizmatik ve gizemli duruşunun arkasında şüphesiz adnan biricik'in muhteşem sesi ve oyunculuğu yatmaktadır.
 • aslan akbey polat daha yüzünü değiştirmeden konseyi ona tanıtırken bu adam hakkında "resmi gazete basılmazsa pezevenk oturur kendisi basar" demişti. o lafta konseyin içindeki her bokun asıl sorumlusu olduğunun ipucu varmış.
 • kanzuk konusu geçtiğinde kafamda beliren sıfat bu adamın sıfatıdır

hesabın var mı? giriş yap