• aylarca çarşı izni için girilip çıkılan kapıdan terhis olduğunuzda son kez çıkarsınız. arkanıza dönüp bakarsınız. insanın hayatındaki en mutlu anlarından biridir.
  • çarşı izni olmayan birliklerde, izin kullanmadan terhis olan erlerin ilk çıkışlarıdır bu son çıkış.*
  • hemen çıkar çıkmaz nöbetçi astsubayın gözü önünde toprağı öperseniz hapisten mi çıktın lan pezevenk diye yaka paça içeri alabilirler ben söyleyeyim.
  • askerlik görevinizi kazasız belasız tamamlayıp, özgürlüğünüzü ve iradenizi tekrar kazandığınız andır. hem askerliği bitirmenin mutluluğu hemde özlenen herşeye yeniden kavuşacak olmanın heyecanı söz konusudur.

mükemmel bir andır.
  • kadınların hiç bir zaman tadamayacakları mükemmel bir his. en ufak şeylerin bile kıymetinin olduğunu anlıyorsunuz. ayrıca çıktıktan 10 sn sonra yakılan sigaranın verdiği zevk hakkında hiç konuşmayım.

kötülendikten sonra gelen edit: nooldu yarraam zoruna mı gitti, şafağın yetmez böyle şeyler yazmaya mna koduuum
  • sadece kadınların değil askere henüz gitmeyenlerin de bilemeyeceği bir duygu yoğunluğu anıdır son çıkış anı. öylesine tarifsizdir ki, klişe olcak ama, anlatılmaz yaşanır lafının böylesine anlamını tam anlamıyla yaşattığı başka bir zaman dilimi zor bulunur. her çarşının dönüşünde içinizi burkarak girdiğiniz o kapıdan son kez çıkılır, arkada size el sallayan asker arkadaşlarınıza son bir kez bakılır, helallik alınır.
  • her bünyede farklı etki yaratan eylemdir. kimi hayatının en büyük mutluluğunu ya$arken, kimi için burukluktur, askerlikte ya$adıkları, kazandıkları ve kaybettikleriyle orantılıdır. dönüp geriye bakarken fonda her $ey vatan için diye bagıra bagıra yürüyü$ kararı sayan askerlerin sesleri de varsa, kafaya ömrü hayatında bir daha asla unutulmayacak bir hatıra olarak kazınır.
  • aynı tertipten 8 kişi birarada çıkıldığında, içeride kalanlar, nöbetçi astsubay, uzman dahil el sallarken, hep bir ağızdan deniz üstü köpürür söylenir.. çok büyük duygu yoğunluğu yaşanır..
  • x bir liman ben bir gemi.. tekerlemesi ile yapılası eylem..
  • son kez rütbeli servisine teğmen olarak binip, o kapının servisin ardında kaldığı an yaşadığım mutluluğu 3.5 yıl süren (hoca faktörü ve çalışma hayatı nedeniyle bizimkiler dizisine dönecekti az kalsın) yüksek lisansı bitirdiğimde tatmamıştım.
hesabın var mı? giriş yap