• ing emekliliğin yeni ismiymiş.
  • tahsilat makbuzu bile yollamaktan acizler. yolladıklarını iddia ettikleri maillerin içi boş

internet sitesinde pdf oluşmuyor mailler gelmiyor falan.

yazık.
  • tercih edilmemesi gereken firma. yapacakları reklamı sikeyim.
  • spam mesajlarından iyice usanmıştım ki bir de telefonla arayan reklam robotları türedi..
  • 444'lü numarası ile aramda geçen diyalog:
    - ...neden kesinti yaptınız?
    - verdiğiniz talep doğrultusunda bu işlemi gerçekleştirdik!
    - ben böyle bir talepte bulunmadım???
    - hayır, bulunmuşsunuz (iddialı bir şekilde)
    - talebimi bana iletir misiniz? (olmayan şeyi nasıl iletecekler merakıyla)
    - hayır, iletemeyiz!!!! (zaaa xd xd)

bu diyaloğu yaşatan şirket. benim talebimi! benden gizleyen şirket.

ısrar üzerine hatta biraz bekletildikten sonra "kesintiye ilişkin talebinizi yasal sürede size ileteceğiz" yanıtını aldım. merakla ne yollayacaklarını merak ediyorum.
  • radyo reklamlarıyla sinir bozan şirket. "sevdiklerinin güvende olması için, önce sen güvende olmalısın" diye uyduruk bir slogan bulmuşlar. sen beni güvene almıyorsun, sana prim ödediğim sürece ölümden ve kazadan korumuyorsun beni. ben ölürsem ya da kaza sonucu malul kalırsam geride kalanlara para vereceksin, o kadar.

bu reklamı ne zaman duysam canım sıkılıyor. o nedenle bireysel emeklilik sigortamdan varislerimi çıkarmayı bile düşünür oldum. yapacağınız işi sizin...
  • bugün hesabımdan onaysız bir şekilde ne paralar çekilmiş bu firma tarafından, hayırdır..
    hayır kurumu zannetiler heralde bizi bakalım inceleyip dönüş yapacaklarmış..
  • 1- sözde kesilen pirimler firmanın sitesinde gözüküyor fakat nedense e-devlete gözükmüyor

2-çağrı merkezleri asla ama asla cevap vermiyor. cevap verilse bile görüşmeniz en uzun 30 saniye sürüyor bunun 15 saniyesini anne kızlık soyadınızı v.s sormakla geçiriyolar diğer 15 saniye içerisinde işinizi hallettiniz halletiniz sonra çat diye suratınıza telefon kapatılıyor.
  • bankalarıyla ve şirketleriyle uzaktan yakından alakam olmamasına rağmen yılın belli dönemlerinde onar tane tahsilat makbuzu konulu içi açılmayan e-posta gönderen kurum.

müşteri hizmetlerini aradığımda ise siz bizim müşterimiz değilsiniz, biz göndermedik diyorlar.
  • uzak durulması gereken, amatör çalışan firma.

kurumsal bes üyeliğimi işten ayrılmam nedeniyle iptal etmek istedim, aradan bir 20 gün geçmesine rağmen ses seda yok. bireysel emeklilik yapmak için binbir takla adan adamlar, sıra iptal etmeye geldiğinde nedense hiç oralı olmuyorlar.
hesabın var mı? giriş yap