• no. 5, 1948

bir jackson pollock eseri.
    (bkz: #14966408)
  • 2006'da 140 milyon dolar bedel biçilerek dünyanın en pahalı tablosu ünvanını elinde bulunduran başyapıt.

son derece kaotik ve derinlikli bir düzlem kesitidir. alkolik ve tutkulu bir aşığın iç dünyasını anlatır*

kendisini görmeniz için bu:
    http://stylecrave.frsucrave.netdna-cdn.com/…sp1.jpg

boyutlarını (2.4 m × 1.2 m) anlamanız açısından bu linki takip ediniz:
    http://www.quadrosax.ch/…lder/collier/pollock07.jpg
  • en pahalı esermiş.

demek ki ben de tuvale daldırıp fırçayı değdirmeden sağa sola sallasaydım şimdi multimilyonerdim.

ah zenginler, sizi anlamak ne güç!
  • bakın gerçekten sanata saygım var. hani bir resim de balık görmeyip, "e bunun adı balık ama balık nerede" diyenlerden değilim ama kardeşim bu nedir allasen ya? hayatımda gördüğüm en overrated şey bu. derinlikmiş de falanmış da filanmış...

ya komik olmayın lan. adamın canını sıkmayın. adam bildiğin boya akıtmış işte tuvale.
  • (bkz: #24963275)
  • esenler'in kuş bakışı fotoğrafı olduğu çok belli. birilerini fena yemişler lan 140 milyon dolar piuuu. evet.
  • resim sanatını her zaman klasik yurdum insanı gibi anlayan yani böyle çetrefilli eserlerden bir halt anlamayan bir insanım ama bu hakikaten nedir yahu? hadi biri gelir bana bunu anlatır ben de ucundan köşesinden biraz anlarım ama 140 milyon nasıl eder, neye göre eder onu hiçbir türlü anlayamam. her şeyi geçtim bence bir sanat eseri bu şekilde fiyatlarla satılmamalı. benim sanattan anladığım bu değil. ya da ben sanattan anlamıyorum naçizane 2. sınıf bir edebiyat öğrencisi olarak. ileride belki editlerim bak burda bunlar varmış da benim cahil aklım algılayamıyormuş diye ama pek sanmıyorum yani ileride de fikrimin değişeceğine.
  • koca bir nesli, yok efendim "yaz tatilinde gittiğiniz yeri resmedin" vay efendim "natürmort yapalım" neymiş efendim "ulusal bayramların şenliklerini çizelim" diye diye körelterek içimizden bir van gogh' un ya da bir picasso' nun çıkmasını engelledikleri ve resim sanatı denildiği zaman akla sadece mona lisa' nın gelmesini sağlayan müfredata kahrettiren eser. ya onu bunu bırakın da aynı resmi ben yapsam "lan kodumun manyağı bunun neresi sanat eseri lan, bizi mi sikiyosun" diyerek direk dalarsınız ama herifçioğlu yapınca adı sanat oluyor.
    koca bir öğretim hayatımız mona lisa, beethoven, mozart arasında geçti, hadi bize geçen geçti artık; ama bari yeni nesil bebelerin önüne getirin böyle değişik eserleri de belki bir şeyler çıkarırlar ortaya.
  • teorik olarak 140 milyon dolar kazanmanın çok da zor olmadığını ispatlaması açısından çok değerlidir bu tablo benim gözümde.. teorik olarak..
hesabın var mı? giriş yap