• didonun 2001 yılında en iyiler listesindeki albümü.
 • hayır meleği *
 • (bkz: hunter)
 • dido'nun "iyi ki almışım" dedirten güzel albümü.
  uzun aralıklarla dinlenince daha da keyif veriyor.
 • saosin şarkısı.

  you dont know me anymore.
  is that what you want to hear?
  i dont care.
  take this apology
  and the photographs of you and me at your house.
  you were no angel.
 • (bkz: no angels)
 • bu albumun kesinlikle degeri bilinmemistir. reklamla sisirilmis olmadigindan olsa gerek degeri anlasilamamistir. daha da garibi sayet "stan" olmasaydi muhtemelen cok buyuk bir kesimin haberi dahi olmayacakti. ne garip, ne koftiden bir dunyada yasiyoruz. onumuze ne "bu daha mavi" diye sunulursa onu yiyoruz.

  demem o ki senelerdir dinlerim hala o ilk gunku muhtesemligini korumaktadir gozumde. henuz dinlemediyseniz albumu bastan sona dinleyin, sizde hak vereceksiniz.
 • dingin ve buğulu sesiyle olsun, hafif romantik/duygusal, hafif anlamlı şarkılarıyla olsun, sarışın şeker görünümüyle ve piyasa atraksiyonlarından uzak tarzıyla olsun sevip saydığımız sanatçı dido'nun (tam adı ile dido armstrong) dünya çapında haklı bir ün kazanan, kendisine de haklı bir şöhret kazandıran, 1999 çıkışlı ilk albümü.

  albüm dönem içinde o denli otantik bir ses ve güzel bir müziği harmanlamıştır ki, klipleri tv'lerde, şarkıları radyolarda en az 2-3 sene dönmüştür.

  hem söz, hem müziklerinde dido'nun abisi olan faithless grubunun rollo'su olduğundan da bahsetmek lazım..

  14 adet esere sahip bu albüm, here with me, hunter ve thank you ile üç küresel çapta slow hit çıkarmıştır. esasen albümün bir parçası olmamasına karşın, avrupa'da piyasa sürülen versiyonlarında eminem'le yaptığı dönemin aşırı meşhur düeti stan de bulunur. albümün diğer şarkıları da fena değildir.

  albümün dido resmini isminin yazılı olduğu fontların arka planında barındıran, gri arka temel plan üzerinde bordo-pembe arası cins ama belirgin bir renkte yazılı dido yazısına sahip kapağı da hatırlanır..

  albümün şarkıları:

  1. here with me
  2. hunter
  3. don't think of me
  4. my lover's gone
  5. all you want
  6. thank you
  7. honestly ok
  8. slide
  9. isobel
  10. i'm no angel
  11. my life
  12. take my hand
  13. stan (avrupa versiyonlarında)
 • bob dylanın blood on the tracksi veya nick cave and the bad seedsin the boatman's callu ile karşılaştırmak abesle iştigal olabilir ama bana göre gelmiş geçmiş en iyi ayrılık sonrası albümlerinden biridir.
  here with mede ı cannot be, until you're resting here with me derken beni benden alır zira bilirim ki onsuz ben, onlayken olabilecek ben olamam. onunla uzanamadıktan sonra artık bambaşka bir bene dönüşürüm.
  veya don't think of me. bir kadının dile getirebileceği en naif şekilde söylemiştir madem oraya gidiyorsun, artık burayı unut ifadesini. ki biz erkeklerde eski sevgili maalesef çoğu zaman unutulmaz ve çoğu zaman think of her sıradan hale gelir.
  hunterı da unutmamak lazım tabi. tam olarak ayrılıktan birkaç mevzu daha öncesini anlatıyor bu şarkı. ı want to see the world - kısa bir es- alone again.

  yazacak daha çok söz var da iş güç bekliyor. ara ara ekleme yaparım.
hesabın var mı? giriş yap