şükela:  tümü | bugün soru sor
  • http://j.1asphost.com/turkswe/problem.htm adresindeki açıklamalardan kullanımı için yardım alınabilecek fevkalade sunucu.
  • artık neredeyse hemen her a sınıfı adls router/kablo modemin desteklediği ddns hedesi. özellikle usrobotics ve linksys modemlerin konfigürasyon sayfalarında kolaylıkla username/password ve domain adını belirterek bilgisayarlara client'i dahi kurulmadan tamamen işler hale getirmek mümkün.
  • yıllardır kullandığım ve aktif olarak kullandığınız sürece herhangi bir şekilde hesap kapatması yapmayan servis. eğer olur da uzun bir süre boyunca ip adresiniz update edilmezse, doğal olarak, kullanmıyosan kapatayım diye bir mail atıp 30 gün içinde cevap vermeni istiyor. ilk kayıt olurken yollanan aktivasyon mailine de bir zahmet tıklayıverin. bugün en dandik sitelerde bile üye olmak için mail adresinize gönderilen linke tıklamanız isteniyor.

ancak nedense yaklaşık 1 saattir ulaşılamıyor, hem websitesi hem yönlendirmeleri.
  • vpn olmadan erişilemeyen* ddns servisi.

kapatılması doğrultusunda bir mahkeme kararı var mı bilmiyorum ama bu engellemenin türk telekom'un statik ip için aylık 15 lira talep etmesiyle doğrudan alakalı olduğunu düşünüyorum.
  • (bkz: duckdns) varken tenezzül etmediğim ddns servisi.