• florence and the machine'in tek kelimeyle harika şarkısı. her şarkıda ayrı bir gaz var ama özellikle bu şarkı çok fena. çok hem de... bu kadının sesine de sanatına da hastayım.
  • albüm çıktığından beri kliplendirilmesini istediğim şarkıydı. "shake it out" klibi ile daha çok sevilirken bence "no light no light" efsaneleşek gibi.

yalnız, klip bazı çevreler tarafından siyahi düşmanlığı yapıldığı yönünde iddialarda buluyor. özellikle siyahi birinin florence'i kovalaması ve florence'in beyaz çocuklar tarafından kurtulması yüzünden.
    bence bildiğin osuruktan nem kapan paranoyak tiplerin safsatası bu.

bir de 1986'lı birine göre fazla büyük gözüküyor kendisi, buna da şaşırıyorum.

spectrum'da bundan sonra kliplendirilecek şarkı olur, dilerim.
  • florence and the machine'i uzun süredir dinlememe rağmen yeni keşfettiğim şarkısı. tekrar tekrar dinleyerek pişmanlığımı giderdim. sözleri bu kadar anlamlı şarkı bulmak zor.
  • başlığı görünce in your bright blue eyes diye devamı beynimde çalmaya başlayan şükela bir şarkı.
  • florence bacımızın bir ilah olduğunu gözümüzün içine tekrar sokan şarkı. kulaklarımızın pası silindi. harika şarkı. harika.
  • florence + the machine'nin 2. stüdyo albümünden kliplendirdiği 3. parça. vidyosu biraz önce yayımlandı:

http://www.youtube.com/…chinevevo#p/u/0/hgh-4jqzrcc

bir ''run florence run'' havası yok değil. seviyorum çok.
  • kafamı allak bullak eden, son birkaç günde yaptığım her şeye bir şekilde bulaşan, inanılmaz şarkı. "düşündüğümle söylediğim arasındaki sessizliği" dolduruyor, ağzımdan "tuzu uzat", "kitabın 65. sayfasında", "sevişelim mi?" yerine "no light, no light" çıkacakmış gibi oluyor sürekli. işte, bir tür "revelation"... brit awards'da da son zamanlarda hiç görmediğim kadar iyi bir ödül gecesi performansıyla, muhteşem biçimde seslendirilmiş.
  • deli gibi şarkı yani. 4 dakikanın sonunda duracell etkisi yaratabilir,hihi.
  • günlerdir dinlemekten kendimi alıkoyamadığım "you are the silence in between what i thought and what i said" kısmına geldiğinde 'allaaam nasıl güzel şarkı sözü' diye düşündüren şarkı. cidden ama yani bir ilişki sonrası insanın aynı kalamayışını, sütten ağzının yanışını böyle bir cümleyle ne de güzel anlatmışlar. gidip bir dinleyeyim.
hesabın var mı? giriş yap