şükela:  tümü | bugün
  • --- interstellar spoiler ---

ınterstellar filminde ki nefes kesen "docking" sahnesinde kullanılan hans zimmer bestesi. kendi etrafında dönen endurance gemisine bağlanmaya çalışırken arkada planda gerilimi tırmandıran parçaydı.

--- intersellar spoiler ---

ilginçtir ki bu parça orjinal soundtrack albümüne eklenmiş ancak daha sonra itunes üzerinden yayınlanmıştır.

[https://www.youtube.com/watch?v=m3zvvgjrtp8 https://www.youtube.com/watch?v=m3zvvgjrtp8]
  • ne yazık ki filmdeki orjinal hali ile piyasaya sürülmemiştir. şu an konu üzerinde hans zimmer'e facebook sayfasından baskı uyguluyor bir grup manyak.

umarım şuradaki haliyle birebir düşer.

o değilde nasıl bir soundtrack yapmış adam, bağımlılık yaptı.
  • interstellar filmindeki docking scenede çalan muhteşem parça. çok zekice kurgulanmış bu sahneyi bu kadar etkileyici kılmıştır. filmin üzerinden haftalar geçmesine rağmen kendisini dinlettirmektedir.

(bkz: interstellar soundtrack/#47300566)
  • nefes kesici..

kalbimi her seferinde öyle hızlı çarptırabiliyor ki; musikiye sövenin, müziği sapkınlık olarak görenin, ritimden alacak kâmı olmayanın, tüm bu güzellikten habersiz yaşayanın aklına şaşıyorum..

insana derinden etki ediyor ritim..
    yüreği kavrıyor ve sıkıyor.. sonra gevşetiyor..
    sonra yine sıkıştırıyor, geriyor..
    ve sonra kasılmış, sıkışmış yüreği salıveriyor, kurtarıyor stresinden..

müziğin gücünü hatırlatıyor bana bu eser.. ritmin tesirinin boyutlarını görebilmemi sağlıyor.. değişken veya biteviye ritmin gücü.. her seferinde.. her seferinde.. kalp atışı gibi..

kalp atışı.. en muazzam ritim.. en sırlı rezonans..
    dudup.. dudup.. dudup..
  • filmi sinemada izlerken bu parçanın coşmaya başladığı yerde arkadaşıma dönüp "oha bu müzik ne olm" demiştim. filmi izlediğimden beri de düzenli olarak dinliyorum bu hz. hans zimmer eserini.
  • g kuvvetinin notalara dökülmüş hali.
  • sahne şuradan izlenebilir.

edit: link patlamış, yenilendi.
  • insanı stendhal sendromundan bir önceki levele taşıyan başyapıt. bir hans zimmer klasiği. karanlıkta ağlatabilir.aman dikkat.
  • interstelların en iyi sahnesinde bu müziğin payı çok büyüktür. tam bir şaheser.
  • interstellar'daki kurtlar vadisi müziği. oldukça gaz ancak ve hoş. hans abiye ayıp olmasın ancak kurtlar vadisinin herhangi bir sahnesine koysan kimse yadırgamaz. sadece şahsımın değil filmi izleyen binlerce türk'ün hemfikir olduğu konu.