şükela:  tümü | bugün
  • parfümlerin şişesi ne kadar cafcaflı olur değil mi? kadın vucudu şeklinde olanı, altın külçesi şeklinde olanı, şekerlik gibi olanı...

ama öyle bir parfüm düşünün ki tüm o şatafatın, curcunanın telaşesinden uzak, sadece beyaz, yuvarlak bir cam şişe içerisinde minik bir inci tanesi olan...

işte noa tam olarak öyle bir koku... onca kokunun, onca kalabalığın içinde sakin, kendi halinde, sade...

kişiliği olan nadir kokulardan.
  • eğer parfüm evreninin bir jane austen'i varsa, kuşkusuz bu cacharel noa'dır. üç yıldır ben ona o bana bir sarmaşık gibi dolandığımızdan -bazı günler kendisini coco mademoiselle ya da absolutely irresistible givenchy ile aldatsam da- noa vazgeçilmezdir. hava buz gibi bile olsa o güzel kokusu çok sıcak, çok çekici, çok içten bir yerdeymiş gibi hissettirir*
  • yurt disina giden arkadasimdan rica ettim, rica ettim ki orjinal olsun, burada orjinal diye satilan cakmalar gibi olmasin diye, gidip oranin cakmasini bulmus getirmis, haksizlik da etmek istemiyorum arkadasa sonucta bu da buyuk bir basari, kendimi enayi gibi hissetmek disinda sorun yok her sey yolunda.
  • buram buram temizlik kokan parfüm.

çiçek kokusu, ama en güzellerinden. hafif, burnun direğini kırmayan, yumuşak ve narin bir koku bu. kendini belli etmiyor pek. kalıcılığı tenden tene değiştiği için yorum yapamam, ama bence gayet güzel. temizlik diyorum, daha ne olsun! mis gibi, ferah ferah, koklamaya doyulmaz. eskiden pek popüler imiş, şimdiyse pek kullanılmıyor, bu da onu daha da özel kılıyor. muhteşem.

nasıl seviyorum belli değil.
  • yuvarlacık şişesi ve komik püskürme bıdırcığı olan içinde incisel bir varlık bulunan hoş ve hafif bir kadın parfümü
  • senelerce yalnızca taklidini ve doldurmasını tüketebildiğim, en nihayetinde bu yaz free shoptan orjinalini alabildiğim en küsel bi kokudur...hafiftir, temizlik,tazelik kokar..
  • kadına ayrı bir çekicilik veren koku. benim için aslında bir kokudan öte bir his. galiba bu koku + uygun ten kokusu yuzunden kafayı yiyeceğim. her tene gidermi bu koku bilmiyorum ama yakışınca ölümcül bir birleşim oluyor.
  • içinde inci olan, pek bi güzel cacharel parfümü.
  • sabun gibi kokan* oldukça hafif bir parfüm.
  • beni yerime mihlayan muhtesem bir parfum.