şükela:  tümü | bugün
  • baris icinde bir cennet, himm. insanlik dusmani ateist bir teror orgutunu kollamaya calisan bir baska ateistin zirvalari. kudurun picler, afrini ozgurlestirmeye geliyoruz.

edit: ozelden saldiran comar ateistler pkk nin marksist bir yapilanma oldugundan habersiz zir cahillerdir. bayraklari bile marksizmi andiriyor hadi gectim hic mi arastirmadiniz lan bu insanlik dusmanlari. alayi tanri tanimaz. bakin apo ne diyor :

''sosyalizm yıkıldı, komünizm yıkıldı" diyenlere en iyi cevap olarak, 'tam tersine, komünizmin en güçlüsü, en doğrusu, en yücesi pkk'de gerçekleşmiştir' diyoruz.''
  • abd'li kişinin çağrısı.
    itin adına sahibi konuşuyor (:
  • noam chomsky kendini adeta filozof olarak konumlamdırma çabası içerisinde, alandan tanıdığım okuduğum kadarıyla dilbilimci olarak hayatına devam etmesi daha evla kendisi için.
  • baris icinde cennkmdfglsglkgp. cem yilmaz da artik gulduremiyordu pek. hizir gibi yetistiniz valla, sagolun.
  • uluslararası terörizm nedir sorusuna abd ordusu cevabı veren, avrupa için aşırı ırkçı ilerliyor diyen ve aynı zamanda israil'in filistin'e karşı hareketlerini vahşet olarak tanımlayan bir adamdır aynı zamanda, itin adına sahibi konuşuyormuş. bilmeden yazmak en yaygın davranışlarımızdan biri tabii.

yazdıklarına katılırız, katılmayız ama tüm düşünceleri dikkatle değerlendirilmesi gereken önemli düşünürlerden biridir.

edit: bildiriyi okudum, hiçbir yerinde "barış içinde bir cennet" falan yazmıyor, nasıl tercüme etmiş bu insanlar inanamıyorum.
  • metnin orijinaline denk gelemedim ama muhtemelen 'safe haven' ifadesi 'barış içinde bir cennet' olarak çevrilmiş. "cennet ne arar la ortadoğu'da? chomsky'yi oraya bıraksan 1 haftada delirir zaaaxd" diyenler gelmeden yazmak icap eder.

edit: orijinal metni gönderdiler sağolsunlar. 'safe haven' ifadesi yok ama ona en yakın 'peaceful enclave' ifadesi kullanılmış ki onu da 'barış içinde bir cennet' olarak çevirmek için ingilizceyi bir avokadodan öğrenmiş olmak gerekiyor.
  • yüzyılın dönmesine yakışan çağrıdır.
  • adamlardaki özgüvene bak la. chomsky ve harvey'e akıl veriyorlar. hay amk. çok kıskanıyorum sizleri.

https://www.youtube.com/watch?v=gqfojvd0ifg (hiç sanmıyorum ama belki bir seyler öğrenirsiniz)