şükela:  tümü | bugün
 • tel aviv'de doğdu. aslen bezalel academy mezunu bir mimar. 1986 yılında ailesiyle birlikte new york'a yerleşti. goldsmith jeffrey reklam ajansında çalışmaya başladı. 2000 yılında dga tarafından "yılın en iyi reklam filmi yönetmeni" ödülünü kazandı. filmleri moma arşivine alındı. amerika'nın en çok ödül alan yönetmenidir. "the got milk", sears, levi's*, fox sports, nike, adidas, vodafone, sure*, polaroid ve goodyear için yüzlerce reklam filmi yönetti.

  uzun süre dream works için "the ring 2"yi çekeceği konuşulmuş fakat kısmet olmadı. böylelikle murro'nun ilk sinema filmi, dennis quaid ve sarah jessica parker'ın oynadığı "smart people" oldu. çekimleri tamamlanan bu filmin ardından noam murro, warner bross'la "strangers on a train"i, "strangers" adıyla yeniden çekmek için anlaşma yaptı.

  bazı reklam filmleri için:

  http://www.biscuitfilmworks.com/

  **
 • oldukça mütevazi bir film olan smart people ile sinemayada adımını atan reklam kökenli yönetmen. kendisi aynı zamanda en fazla ödül alan reklam yönetmenlerinden biridir. yaptığı işler arasında nike - run barefoot, adidas - carry, levi's - midsummer night dream gibi kalburüstü işler vardır.
 • nasıl olmuş da 300* filmine yönetmen olmuş, anlayamadığım şahsımuhterem.
 • muazzam bir yönetmen gözüne sahip insan-ı kamil. daha çok filmini izleyeceğiz