şükela:  tümü | bugün
  • veriliyor olsa her sene bir malum partili bakan veya yöneticinin kazanacağı ödüldür.

ben bunca yıldır bu adamların herhangi bir soruya gerçekten zeka içeren, mantık içeren, doğru ve dürüst cevap verdiğini görmedim. çok sıkışmazsa iki espiri ile geçiştirip, çok sıkışırsa da "sen olsan naparsın, öyle atıp tutmak kolay" gibi tersleyerek mütihiş cevaplar verirler. goygoyun hası onlardadır ki son yıllarda ülkemizde inanmadan, sadece xhaber ve türevlerini izleyerek belirli kalıpların dışında konuşamayan insanları da bu kültür yaratmıştır.

- 2017 nobel goygoy ödülü yine bu sene de türkiye'ye gidiyor. sayın timuçin topçin. konuşmasını yapmak üzere sahneye davet ediyoruz.

+ sayın cumhurbaşkanım, sayın meclis başkanım, sayın başbakanım ve saygı değer katılımcılar. öncelikle neden bu ödülü bana verdiklerini sorguladığımda, şunu dedim kendi kendime, neden vermesinler ki? heh heh heh heh. (salonda gülüşmeler) şimdi bakın geçen sene kazanan ali muhittin arkadaşımızı yakinen tanırım. kendisi ekonomik krize karşı yaptığı yorumla almıştı ödülü. ben daha o röportajı görür görmez dedim, bu arkadaşımız bu sene nobeli toplar. ama bu seneye iddialı hazırlandım ben de, kendime ali muhittin'i örnek aldım. tam 23 milyon kişinin öldüğü bu global nükleer felakete söylenecek en iyi cevabı çalıştım ve bir basın açıklaması sırasında tam yerinde söyledim ve sorulara cevap vermeden yırttım. bir daha hatırlatmak isterim, muhabirin "türkiye'nin herhangi bir dizakstır senaryonu olmamasını ve globalde 23 milyon kayıbın sırf 10 milyonunun türkiye'den olmasına ne diyorsunuz" sorusuna, müthiş bir kontra ile, "cennete bizim milletimizden daha çok insan gitti diye üzülmemizi bekliyorsanız daha çok beklersiniz, bu millet her zaman dış mihrakların oyunlarını gördü ve nükleer felaketlerden de korkmadığını gösterdi. keşke 23 milyonun tamamı bizim ülkemizden olsaydı da cenneti tıka basa türkiye'nin bu vatanperver insanlarıyla doldursaydık." demem üzerine herkes kilitlenip kaldı ve bu ödülü hakettim. tekrar buradan sayın cumhurbaşkanım, meclis başkanım, başbakanım ve diğer bakanlara saygılarımı sunar, gelecek yıllarda da bu ödülü ülkemizin almasını dilerim. ha bu arada barış ödülünü de artık bir ara bize verirsiniz dimi heh heh heh. resmen ülkenin kaçta kaçını kaybettik, bir avuntumuz olsun değil mi? heh heh. hadi görüşmek üzere. allah'a emanet olun.