şükela:  tümü | bugün
  • saygıdeğer hocamız aziz sancar'ın nobel ödülü töreninde yaptığı açıklama.

karakter nedir, özünü hatırlamak, geçmişini reddetmemek, vatan millet nedir biraz ders olsun o kendini bilenlere.
    ayrıca eklemiş, "bu ödül ata'mız sayesinde alınmıştır"

bir not, ödül törenine yakasında atatürk ve türk bayrağı rozeti, boynunda osmanlı tuğrası desenli kravat ile çıkmıştır.

bu durumla gurur duymayalım da ne yapalım?

edit: iyi niyetli yazarları ayrı tutayım, bazı art niyetli pkk artıkları "ödül töreninde takmamış ki" diye mesajlar attı. evet ödül töreninde değil (çünkü tek tip kıyafet zorunluymuş) ama tören programı kapsamında yapılan sunumlarda rozet/kravat ikilisini kullanmıştır.
    çekemeyen pkk artıklarına duyurulur.

çıldırın.
  • kaynak ver, sallama diyen pkk'lı kekolayzırlara duyurulur: http://www.cnnturk.com/…nobeli-anitkabire-goturecek

çıldırın.
  • uzun yıllar abd'de yaşamiş mason ve yahudi localarıyla yakın ilişki ve faaliyetlerde bulundudjdmd şaka lan şaka akitlere sağlam koymuştur. acısı da pek çıkar gibi görünmüyor.
  • nobel almak için illa vatan hainliği yapmaya gerek olmadığını göstermiştir.

(bkz: kimden bahsettiğimi anladın genç)
    (bkz: ermeni soykırımı yalanı)
  • aziz hocam'ın joker gibi vurmasıdır. adam vurdukça kürtçüleri ayrı, dincileri ayrı ördek gidi öttürüyor. amk hala evrim ağacı'nın sayfalarına dadanıyorlar kımıl zararlıları.

ulan biz desek ırkçı oluruz, kafatasçı oluruz. amk hani ırk yoktu, hani anadolu'da herkes aynıydı, zarttı zurttu. adamı kürt çıkartmak için öldüler bittiler. ama aziz hoca vurdu, döndü döndü vurdu. la adam benden milliyetçi çıktı ya la, türkçülükten ölüyor la adam. koyduk mu amk, koyduk mu lan koyduk mu. işte kemalizm bu, mardin'in köyünden nobel öldüllü bilim adamı çıkartan sisteme kemalizm denir, amk arap mitçileri ile, eşşek sikiciler, kudurun köpek gibi.
  • komik işte. yapma olm bunu. kuru kahramanlık ağzını bırakın. vay efendim türk'üm, gavurlar bilmem ne. şu bu... önümüzdeki dönem cumhurbaşkanlığı yerini mi yapmaya çalışıyor? milletvekilliğine mi niyetli? bu ağzı yapan herkes siyasete soyunuyor malum.

derdin ne aga derdin! koskoca bilim adamı diye sana imrenmek varken "atam atam, uyan da yerine ben yatam" kafasında laflar bi bişeyler... ırkçılığın da bi sınırı olur.

neyse. şunu öğrenmiş olduk ki iq seviyesiyle alakalı bir amelelik değilmiş ırkçılık. zekâ tipleri önemli.

didit: olm küfretmek ne lan? hiç mi düşüncemiz olmasın farklı? benim söylediklerim kanun maddesi mi ki hemen itiraz saçma şekilde? vay amk ya!
  • kuruluş kimyamızın bozulmaya başladığı şu yıllarda, kimya ödülünü atamıza atfetmek, kimya bozuculara mesaj gönderecektir.
  • işte başöğretmen atatürk'ün öğrencisi diyebileceğimiz vasıfta bir insanın gurur verici sözleridir.

---hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

---eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.

---öğretmenler! cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. yeni nesli bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

---milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneği kazanmamıştır.

---yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? yorulmamak olur mu? elbette yorulacaksınız. benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür."

---hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

---kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. çalışmaların en yükseği budur.

---müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.

---türk, öğün, çalış, güven.

bu sözlerin ve daha nicelerinin sahibi, öğrencilerine, yurttaşlarına vefatından sonra dahi yol gösterebilen bir öğretmene hürmet etmemek olur mu?

bizi gurarlandırdınız hocam teşekkürler.
  • anasını yunan gavuruna kendi elleriyle siktirtmeye dünden razı pezevenklere göre ırkçılık olan cümledir.
  • ülkeyi karanlığa götürenlere kapak olmuştur.