şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sırt çantalılar tarikatı başlığını görünce aklıma geldi desem de yalan olur. bugün arkadaşımla yemekten dönerken gördüğüm bir binbaşı sayesinde zihnimde eski asker günlerimi canlandırınca böyle bir şey olduğunu fark ettim.

  askerlik yapanlar iyi bilir, askerlik yapmayanlar da dışarıda gördülerse bilebilirler. sırt çantasıdır bu ama hiçbir zaman iki omuza asılmaz bu, hep tek omuza özellikle de sağ omuza asılarak nöbetten çıkılır ve eve gidilir istirahate. araştırma görevlisi olunca alınan dağ ayakkabısı gibi klişedir askeriyede bu.

  askerlik yapanlar, hafta içi(mesai saati sonrası) ya da hafta sonu(saat 08.00) fark etmez dış birlikten gelen nöbetçi subayları hatırlarlarsa bu çantayı canlandırabilirler.
 • içerisinde bir miktar su,belki bir miktar kuruyemiş.,anahtarlar,cüzdan,üç beş şahsi eşya,evde çalışılması gereken konular,okunan kitap, çakı,belki spor malzemesi,belki shake... hayatını 3 gün eve uğramadan idame ettirebilecek muhtelif malzemeler işte.....lan hepsini anlarım da buğday ruşeymi nedir birader????
 • 14'ünden 18'ine askeri lise'de koğuşlardan kısımlara geçerken çanta kullanmamış,
  izinlerine bond çanta ile çıkabilmiş,
  sıla izinlerine devre çantalarıyla gitmiş,
  18'inden 22'sine de benzer durumlar ile harbiye'de karşılaşmış adamların bir parça da olsa kendilerini sivil hissetmeleridir.

  kimileri ise genelde şov peşindedir, muhtemelen de sivil lise kaynaklıdır bunlar...

  not; subay değilim, sivilim, bedelli askerlik bekliyorum. *