şükela:  tümü | bugün
 • simdi izledim belgeseli. cok begendim. izleyin izlettirin. bu ahlaksiz trump tayfasinin, peter theil'in ozellikle, nasil insanlar oldugunu cok acik gozler onune seriyor.
 • çok ünlü ama utanmaz bir amerikalı'nın seks kasetini yayınlamak, amerika'da medya özgürlüğü kapsamında mıdır?
  amerikalı gazeteciler diyorlar ki: - "evet!"
  belgeselin orijinal adı: nobody speak: trials of the free press.
  2017 yapımı.
  süresi 1 saat 42 dakika.
  ilk gösterim tarihi: 24 ocak 2017
  yönetmen: brian knappenberger
  türkçe adı: kimse konuşmasın - özgür basın yargılanıyor.
  fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=phow1b32wzw
  hikayesi:
  başrolde nick denton ve hulk hugan takma adlı amerikan güreşçisi var. güreşçiyi hemen herkes tanıyor. nick denton ise, hulk hogan adlı amerikan güreşçisi tarafından, seks kasedini yayınladı diye açılan davada iflas ettirilen bloger, gazeteci, medya kişisi. en saldırgan internet mecralarından biri olan ve magazin ünlülerinin çok canını yakan gawker.com'un kurucusu.
  (http://gawker.com/ artık kapalı.)
  bu belgesel, 26 mayıs 2016'da sonuçlanan şu davayı hikayeleştiriyor:
  ** eski güreşçi ve aktör hulk hogan'ın seks kasetini yayınlayan dedikodu sitesi gawker, abd'de 140 milyon dolar tazminata mahkum edildi. gawker'in mahkumiyetinde ise, facebook ortaklarından peter thiel'in parmağı olduğu ortaya çıktı. thiel, hogan'ın davayı kazanması için tam 10 milyon dolar harcamış. **
  (haberin linki: http://www.ntv.com.tr/…rcadi,y5tokqgc8ugzjqeqngq2qq)
 • belgeseli izlerken paypal'ın kurucusu ve internet girişimcisi peter thiel'e duyduğum antipati katmerlendi. peter thiel'in trump'a destek vermesi ve verme gerekçesi beni zaten rahatsız ediyordu. (peter thiel, demokrasiyi arızalı bir yönetim şekli olarak görüyor; açıkça faşizme destek veriyor.) bu belgeselde çok açıkça gördüm ki peter thiel, hakkında "eşcinsel" yazdılar diye gawker.com'u iflas ettiren davanın arkasındaki adammış. dava sonuçlanana kadar bu davanın arkasında peter thiel'in olduğunu kimse bilmiyor. sonradan anlaşılıyor ki, davanın gawker.com'u iflas ettirecek şekilde seyir almasında peter thiel etkisi var. perde arkasındaki adam o.