şükela:  tümü | bugün
 • mastürbasyonun bünyede kısa ve uzun vadede yarattığı olumsuz etkiler sebebiyle bırakılması durumunda insana çeşitli süper güçler vereceğine inanan insanların oluşturduğu subreddit. yeri geliyor gün gün yaşadıklarını anlatıyorlar, yeri geliyor hayatlarının nasıl değiştiğini.

  http://www.reddit.com/r/nofap/
 • (bkz: #46035962)
 • boşalmama topluluğu.

  biraz geriye gidersek internet falan da yokken tao abi de bu uygulamayı sağa sola yaymaya çalışmış.
  (bkz: taocu seks)

  taocu seks ve nofap 'a göre boşalmak gereksiz. sadece çocuk yapacağın zaman boşalmaya izin var.

  bunu türk erkekleri gibi abazaların üzerinde denemenin pek hayırlı olacağını sanmıyorum.
 • get a new grip on life sloganıyla güldürmüş grup. üyelerine fapstronaut, bayan üyelerine femstronaut denir. `
 • mastürbasyon yapmamaktır.

  aşırı mastürbasyon yapmanın bağımlılığa sebep olduğu bilinen bir gerçek, oysa ülkemizde bunun tam tersi bir inanış mevcut.
  bağımlı olan kişiler asosyal, sosyalfobi, major depresyon ve okb gibi rahatsızlıklara yakalanabiliyor.
  bağımlı olmayan yani nofap da olan kişiler de özgüven ve keskin zeka gibi kazanımlar ortaya çıktığı söyleniyor.
 • bazı meşguliyetler sebebiyle bir süredir zaman bulamayıp kendimi bilinçsizce bu olaya girmiş halde bulunca deneyeyim dedim. ilk bir hafta falan gittim, sonra başarısız oldum. hemen sonra başladığım şimdiki denememde zannediyorum 10 gün falan oldu.

  ben böyle hayvanlık görmedim. uzun yazıp bilimsel makalelerden bahsetmek isterdim ama şu an aklıma memeden başka bir şey gelmiyor.

  yani bu konuyu burada enine konuna tartışayım uzun uzadıya yazayım istiyorum ama konuyu duvara yaslayasım ensesini ısırasım geliyor.

  edit: 7-8 gün sonra testo max. oluyor ama anca 1-2 günlüğüne. o 1-2 günden vücuda pek bir yarar gelmez. cinsel olarak da zarar verir. (kısa sürer) sonra normalden aşağı düşmeye başlıyor. bu yüzden nofap'in yararlı olmamasını geçtim zararlı olduğunu düşünüyorum.

  edit 2: olm sizi bilmem de yesfap daha da hayvanlastiriyor. ayrica dogal bu. nofapciler ruh hastasidir.
 • nedense sözlük tarafından yeterince irdelenmemiş oluşumdur. ne kadar otuzbirci bir toplum olduğumuzu hepimiz biliyoruz. herkesin mastürbasyon sonrası kendinden tiksindiği anlar olmuştur. ancak bütün alışkanlıklar kötüdür diye yola çıkıp hayatlarımızda radikal değişiklikler yapma çabası ne kadar doğru işte bu tartışılır.
  hayallerinizi süsleyen kadının gorilin biri tarafından skilmesini, orgasm noktasında izlemenin zararlı olduğunu iddia etmekse oldukça kolay tabi.
 • yaz yaz beni de yaz. iki haftayı doldurduk sağa salim. hiç canım da istemiyor valla, kafa rahat. aseksüel günlerime geri döndüm, mutluyum.
 • (bkz: dikkat eksikliği)
  (bkz: öğrenme zorluğu)
  (bkz: özgüvensizlik)
  (bkz: tembellik)

  gibi sorunların çözümü olan hede.