şükela:  tümü | bugün
  • haslanmis nohut ve bilimum salatalik malzemeden olusmus, bol gaz yapici, ayak üstü yemegi.
  • antep'e her gidildiğinde pazaryeri'nde yanında şişe ayranla birlikte yenilesi dünyanın en ucuz, en güzel yemeği.
  • ilk defa antepli arkadaşımdan duyduğum ve beni çok şaşırtıp güldüren dürüm. yemedim ama güzel olacağını tahmin ediyorum.
  • antepteki orta okul yıllarımızda, ekmek arası patates kızartması ile en çok götürdüğümüz yöresel fast-food. genelde acıkmış olmaktan mı bilmiyorum ama çok leziz gelirdi tadı. antep ten başka yerde de pek rastlamadım, ki antep te de hala var mı bilmiyorum.
  • ilginç bir durumdur..
  • maksimum lezzeti ve minimum fiyatı ile gördüğüm en optimal gıda*. türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde 1,25 ytl'ye bir insanı doyurabilecek, tadı nohut dürümünden daha güzel bir yemek vardır diyen varsa "dürümcü recep usta"'nın önüne gelsin.
  • sıcak pideyle yendiğinde tadına doyulmaz acısına falan bakmadan bir lokmada bitiriverirsin.
  • nohudun güzelliği haşlandığı suyun içerisinde kemik olmasından gelir. kemik suyunda haşlanır yani nohut. dürüm yapılan pide sıcak değilse tat alamazsınız. içine baharatını ekşisini koymazsanız ziyan etmiş olursunuz. ayrıca lokantalarda falan değil pazaryerleri civarında en lezzetlisini yaparlar. antep gibi bir şehirde yaşayıp da kebap yemeye parası olmayan kesimin ucuz ve lezzetli şekilde karın doyurmasını sağlamak gibi bir misyonu vardır.