şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda gördüğüm en şeker tasarıma sahip nokia telefondur. 2010'un ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor. telefon açmak ve mesaj yazmak dışında bir de fm radyosu var hepsi bu. kameraymış, mp3'müş hiçbirini yapamıyor. 81gr, tepesinde led fener var. 22 gün bekleme süresine sahip. 20 avro fiyata sahip olacağı söyleniyor. daha ne olsun diyorum, tam benlik.
  • yeni nesil anne/baba telefonu.
  • kocaman tuşlarıyla ideal anneanne/babaanne telefonu..

http://www.maxicep.com/…hosting/_nokia-1280-445.jpg
  • artık ıskartaya çıkan htc kaiser iimin yerine almayı düşündüğüm telefon. i phone 4 mü alsam, htc nin yni modelini mi falan diye düşünürkn bu telefonu gördüm bir elektronik mağazasında. aldım kurcaladım biraz ve o en basit tanıdık nokia menüsünü ne kadar özlediğimi farkettim ( windows mobile 6 nın da biraz etkisi olabilir bu duygusal anlarda) sonra açtım bi yılan oynadım. birden izmir'de eski çınar sinemasının ( hala orda mı bilmiyorum ama afm halini almadan önceki o 763 kişilik dev salonu tiyatro perdeli, dico ball lu halinden bahsediyorum eski derken) bilet kuyruğunda matriks e bilet alırkenki halimi yeniden yaşayıverdim bir anda. bende ilk gözağrım alcatelim ve arkadşımın elinde nokia yılan oynuyor. o zaman ne kadar özenmiştim o antenli dev nokiaya. şimdi elimde tuttuğum aleti o an verselerdi ömrüm boyunca başka telefon kullanmamaya yemin etmeye hazırdım. hafif, beyaz ekran, antensiz muhteşem bir nokia. hem de snake 2 yüklü. daha ne olsun (radyosu var bi de söylemeden geçmeyelim). sonra dedim yemişim amerikadan birine aldırtmayı, jailbrak ini bilmemnesini. ben yılanımla mutlu olurum.
  • samsung galaxy gio muydu, huawei ideos x5 miydi derken, napıcam o kadar parayla alınan telefonu dedim ve dün bir tane bundan 2. el aldım 60 tl'ye. garanti maranti hiçbir şey yok. daha pek kullanmak nasip olmadı ama, ilk göze çarpan özelliği, 3.5 mm standard jack girişi. kendi kulaklığımla kullanabiliyorum. e radyosu da var, daha ne olsun. şarjı uzun gider diyorlar, deneyeceğiz. üstünde gelen batarya 700 mah. konuşurken ses seviyesi biraz düşük gibi ama onu da hoparlörü açıp kulağa dayayarak veya kulaklıkla (ki 3.5mm jack büyük artı) konuşarak halledebiliyorsunuz.
  • 3 tane boş melodi slotu olan; ama nasıl melodi yükleyebildiğimizi bir türlü anlayamadığım güzel telefon. melodi beste aracı yok, bluetooth yada kızılötezi zaten yok hani alıp gönderelim.
    illa ki "ananınvietnamı yaz 3131'e gönder" tarzı servislere mi muhtacız anlayamadım ki...
  • pili süresi dolayısıyla bana bilgisayar anakartlarındaki pilleri hatırlatmaktadır. sıkıntıları: sizi arayan numaraları gösterirken bazen hatalı kayıt gösteriyor, arada bir mesaj atarken kapanabiliyor.
  • 528 saat standby suresi ile goz dolduran nokia telefonu.
  • yıl olmuş 2015 ve ben yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. uzun süre büyük akıllı telefonlar kullandıktan sonra gerçekten muhteşem bir deneyim olduğunu söylebilirim. şarj sıkıntısı yok genelde ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum sanırım 1 haftaya veya daha uzun süre şarjının gittiğini söylesem sanırım yalan olmaz. telefon kırılacak diye her oturduğumda strese girmeme gerek yok. işim bilgisayar başında geçtiğinden akıllı telefondaki uygulamalara pek ihtiyaç duymuyorum sadece geceleri uykudan önce ekşi turu atamıyorum. bakmayın biraz mecburiyetten olsa da telefonu kullanmayı sevdim ama saçacak param olsa tabiki de gider iphone 6s alırım.
  • bugün bir insanın elinde, konuşma yaparken gördüğüm tarihî cihaz.
    hâlen çalışabiliyor olması takdire şâyan.