şükela:  tümü | bugün
  • 4100 mah batarya ve qualcomm snapdragon 212 işlemciyle 2 gün kullanım süresi vaat eden alt segment akıllı telefon. alt segment olarak konumlandırılmasına karşın kasası 6000 serisi alüminyumdan yekpare üretilmiş ön tarafında ise gorilla glass 3 kullanılmış.

8mp ana kamera, 5mp ön kamerası bulunan telefon saf android nougat ile geliyor ve oreo güncellemesini de alacağı açıklandı. çıkış fiyatı ise 99 euro olarak duyuruldu.

https://www.nokia.com/en_int/phones/nokia-2
  • 8 gb dahili hafıza ile gelmesi planlanan teyze amca telefonu.

akording to yetkili abiler şarjı günde 5 saatlik kullanım ile 2 gün gidecekmiş.
  • 2 çeşidi vardır. 8 gb ve 1 gb ram. diğeri ise 16 gb hafıza ve 2 gb ram. nokia hala tuşlu telefon zamanlarından kalma huyunu devam ettiriyor. bir modelden elli tane farklı çeşit çıkarıyor.

https://www.nokia.com/tr_tr/phones/nokia-2

kutudan android 7.1.1 ile çıkıyor ve en az 2 sene boyunca android güncellemelerini alacak. alacaksanız 16 gb hafızalı modeli alın. 8 gb depolama bu devirde yetmez.
  • valla fiyata göre süper telefona benziyor. bütçe telefonlarının da bütçe telefonu diyebilirim.

(bkz: bütception)
  • türkiye için 849-tl satış fiyatı belirlenmiş nokia modeli.

edit: onurov uyardı teknosa'da 700 liraya satılıyormuş.. o zaman haberlerde açıklanan fiyat 849 idi..
  • ebeveyne almalık telefon gibi duruyor. kullanan varsa bir yeşilini beklerim.
  • amca teyze ve ebeveyn olarak kaçırmadığım telefon. almadan önce kafamda 1 gb ram ile ilgili soru işaretleri vardı, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum hiç bir sorun, takılma vesaire yaşamadım. gerçi amca-teyze kategorisinde olduğum için kullanımım da ona göre: internette bir şeyler arama, radyo (heh heh), mailler, youtube.
    artı (pil, android sürümü, sar değeri, kasa özellikleri, fiyatı) ve eksi (benim gözümde yok) özelliklerini her yerde bulabilirsiniz ama şunu belirtmeden de geçmeyeceğim; pili bitmiyor. yanlış anlamadıysam pil performansı bakımından gelmiş geçmiş tüm akıllı telefonlar içinde en iyi 8. telefon bkz.
  • bu telefon tutarsa sol elimin suan 10 cm yaninda duran 256lik iphone x i yere atar parcalarim.
    1gb ram 8gb depolama ve tasarim ile harikalar pesinde nokia. fiyati 100 dolar olan cinli telefonlardan hallice.