şükela:  tümü | bugün
  • nokia 6310'un java destekleyen modeli.. 6310'la diger farkliliklari arasinda:

- tri band
    - ekrani ye$il degil mavi..
    - turuncu yerine daha mantikli bir renk modeli mevcut..
    - standby suresi daha du$uk (17 gun)
    - ebatlari boyu agirligi 6310 ile ayni..

nokia'nin dedigine gore 2002'nin 2. ceyreginde piyasaya cikacak..
  • destekledigi java, bildigimiz hayvan gibi java degil de mobil cihazlar icin gelistirilmis olan kirpilmis javadir, bu yuzden monokrom ekran ile gayet de rahat kullanilabilir.
    (bkz: midp)
  • nokia'nın üzerinde "network monitoring" olmayan (malesef, 6210 larda var), temelinde bir nevi linux kullanan, doğru düzgün java destekli ilk telefonu. scripting toolarını nokia tester sitesinden çekebilirsiniz 10mb civarında. network monitoring olmadıktan sonra telefona telefon demem ben, ben olmadıkça. 6310i satıp 6210 aldım.
  • uzerinde network monitoring * olan fakat henuz aktif hale getirebilmek icin gereken kodu nokia finlandiya disinda bilen olmayan telefon.
  • fiyatı 535 milyona kadar gerileyen nokia'nın piyasadaki en kalite aleti..
    hemen almalı..
  • hoş mu hoş işadamı modeli cep telefonu. bluetooth var içinde. gprs diyince uçup gidiyor ama 7110 un dönen tuşuna alıştıktan sonra mesaj yazmak bir işkence gibi geliyor.
  • sim kilidini kirmak icin servet isteyen, hatta bazen "kirarim ama bluetooth" da gider diyen telefoncular yuzunden uzun sure turkiyede kullanamadigin telefon. meger bir koda bakiyormus t mobilein pencesinden kurtulmak.
  • gprs ve bluetooth sahibi olmasi di$inda bir numarasi yok ve halen 500 milyon dolaylarinda bir fiyata satiliyor. ayni paraya alinabilecek alternatiflerini du$undukce bu telefondan alanlarin verdigi paraya yazik diyorum, icim sizliyor.
  • efsane telefon.
  • temiz bir ikinci elini bulsam acımadan alacağım efsanevi nokia modeli. 6210'u takiben nokia'nın ürettiği en güzel telefon.

not: noldu arkadaş bu smkb'ye?