şükela:  tümü | bugün
  • fiyatı 400 euro olarak açıklanmış.
    o parayı bu cihaza verecek olanlara keriz diyeceğim olmayacak.
  • gayet güzel tasarımlı bir telefon. bendeki telefondan biliyorum sd660 da günlük kullanım için jet gibi ve az enerji tüketen bir işlemci ki ben 3300 mah'la 8 saat ekran görüyorum. sarjı çok iyi gidecektir. geekbench test sonuçları ve fotoğraf kalitesi de epey tatmin edici. burada kemiksiz 400 euro olsa koşa koşa alınır ama vergilerle 2500'e kadar yolu var.
  • - android 8.0 oreo işletim sistemi
    - snapdragon 660 çipset
    - 4 gb ram, 64 gb rom
    - 6 inç fhd+ (1080*2160 piksel) 18:9 formatında ekran
    - çift kameralı zeiss lensli 12 mp çözünürlük. birincil lens f/1.75 ikincil lens f/2.6. 2x optik yakınlaştırma ve dual-led flaş.
    - 3800 mah pil

orta sınıfın amiral gemisi bir telefon. bunların yanında çok önemli bir artıya daha sahip. o da (bkz: android one) desteğini bulundurması.

gidip de android 7.1.1 ile çıkmış, touchwiz ile özelleştirilip çöpleştirilen, 300 mah daha düşük pil kapasiteli ve 700 lira daha pahalı olan (bkz: samsung galaxy a8 plus)'a para verip kazıklanmaktansa güncel yazılımlı, android one destekli daha yüksek pil kapasiteli ve ondan daha ucuz olan nokia 7 plus'ı her halükarda tercih ederim.
  • eski nokiayı isteyenler samsungu desteklemek yerine bu cihaza yatırım yapabilirler, hem şık bir cihazları hem de yukarıdaki yazarın belirttiği gibi güncel bir android sürümü kullanmış olurlar.
  • 293€ fiyatla çin'de satışa çıktığı söylenen, hmd global'in yeni modeli.

kaynak
  • orta sınıf phablet için pahalı bir cihaz. aşağı yukarı nokia 8 ile aynı fiyattan satılıyor.