şükela:  tümü | bugün
  • symbian belle os kullanan 4 inçlik 41 mp'lik kameralı megapixel olayının bokunu çıkaran nokia telefonu.
    ayrıca kusuratlı söyleyelimde salladığımız belli olmasın hesabı bariz ortadadır. 41 ne lan. 41 kere maşallah mı?
  • ilk tanıtım videosunda, 3 dakika 41 mp'lik kamerasından bahsettikten sonra
    "ha bi de bu, bildiğiniz akıllı telefon işte" diye bir nokia çalışanı tarafından geçiştirilmiş telefondur.

*kamerasının 41 mp'lik bir sensörü olmasına karşın optik zoomu yoktur.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=hdlaxusrdew)
  • nokia'nın yıllardır tasarım konusunda zerre ilerleyemediğini kanıtlayan telefon. hepsi mi çirkin, oyuncakvari olur?
  • 41 mp sensörü olan ama 5mp fotoğraf çeken makina.dünyanın en gereksiz icatlarında ilk 10'u zorlar
  • muhtemelen ilk press release'de kamera çözünürlüğüne 14 yerine 41mp yazdıktan sonra marketing'in geri adım atmaması engineering'in böyle abuk kameralı bir telefon yapmasına sebep olmuş.
  • leblebi kadar sensorunde 41 milyon tane piksel barindiran telefon. megapiksel cilginligindan oturu cok satacagini dusundugum cihaz.
  • 47 mp olsa tercih edeceğim telefon olacaktı kendileri; ama kılpayı kaçıvermiş. yetmezki 41mp'lik sensor bana, hesaplarıma göre 47 mp'lik bir sensor lazım.
  • yine symbian'da ısrar eden nokia'nın hala akıllanmadığını gösteren teknolojik zımbırtı.

böyle saçma yönetilen bir şirket olamaz mobil endüstri tarihinde, cidden inanmıyorum. blackberry bile daha kararlı resmen, rezillik.
  • anlatılanlara göre şundan hallicedir.
  • nokia'nın symbian belle işletim sistemine ve 1.3 ghz işlemciye sahip yeni telefonu. adını aldığı ve en büyük bombası olan pureview teknolojisi sayesinde 41 mp fotoğraf çekebiliyor. teknik olarak 5 mp fotoğraf çeken nokia 808, nokia ve carl zeiss ortaklığında uzun süredir geliştirilen pureview teknolojisi sayesinde resim verisini 7 komşu pikselden alarak 1 piksel üzerinde birleştiriyor bu sayede diğer telefonlara göre gürültüsüz(noise free) ve çok iyi bir resim performansı sunuyor.
    şimdilik avrupa ve amerika semalarında iyi bir fotoğraf makinesi alternatifi olarak gözüksede türkiye'de nokia türkiye'nin berbat fiyatlandırma politikası yüzünden zor bir telefon olur gibi.

sanıyorum fuarda bayaa eleştiri olmuş ki bu teknolojiyi ayrıca windows phone ile de birleştirmek istediklerini açıkladılar.