şükela:  tümü | bugün
  • miadını dolduran goodyear efficientgrip performance lastiklerimden sonra uzun araştırmalarım sonucun satın aldığım lastik.

a sınıfı ıslak zemin sürüş hakimiyeti, b sınıfı yakıt verimliliği ve 68db gürültü sınıfı değeri ile ekonomik anlamda en yakın rakibine fark atan bu lastikten son derece memnunum.

burada detaylıca reklamını yapmayacağım tabii ki ama kesinlikle araştırmanızı öneririm.
  • aracımın üzerindeki falkenlerden biri kendi kendine yarılınca geçtiğim lastiklerdir. kışlık nokian wr-d4'lerden çok memnun olduğum için ve aracımın ebatlarında conti ve michelin lastik başına 1000 tl gibi fiyatlar çektikleri için bu lastikleri tercih ettim.

yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum evvelden farklı araçlarda conti pc5, conti pc, goodyear egp, pirelli p6, bridgestone turanza gibi çeşit çeşit lastik kullandım. şu ana kadar kullandığım hiçbir yazlık lastikten kısa süre içerisinde bu kadar memnun kalmamıştım.

öncelikli olarak falken ile sürekli gerçekleşen patinajlardan direkt olarak kurtuldum. lastik sesi biraz daha iyileşti. konforda açık ara bir fark var; o sert süspansiyonlu aracım sanki birden e serisi merso oldu, uçan halı oldu. bu lastiğin en çok konforundan memnun kaldım hatta. yakıt tüketimi ve ıslak zemin performansı hususlarında da ilerleyen günlerde buraya eklemeler yapmayı planlıyorum.

fiyat ise conti 1000 iken bu 600 tl. standart kullanımlar için piyasada nokian varken gidip conti, michelin, vs almak, boşa para vermek olacaktır kanaatindeyim.
  • ömrünü dolduran goodyear efficientgrip'lerden(3 kanallı olan) geçtiğim yeni lastik modeli. yakıt tüketimi olsun, yol tutuşu olsun, sessizliği olsun bir önceki lastikten daha iyi.

goodyearlar yeniyken girdiğim virajlarda bazen arabanın kıçı ufak ufak oynamaya başlıyordu, nokianlarla böyle bir problem ortadan kalktı. araba kene gibi yola yapışıyor. çok memnun kaldım.

yakıt tüketimi konusunda da olumsuz bir yanını görmedim daha ekonomik gibi geliyor.

yol sesi konusunda da daha başarılı. eskiden 80-90'la giderken duyduğum sesi şu an 100-110'da duyuyorum. bu da konforumu arttırdı.

wr d3 kışlık lastiklerinden memnun kaldığım için aynı fiyata continental varken ben gidip yaz lastiği olarak bu lastikleri tercih ettim. 4000 km oldu çok memnunum. iyi ki almışım diyorum.