şükela:  tümü | bugün
 • ankara ümitköy'de gordion avm'nin tam karşısında yıllardır boş duran arazilere, üstelik yanlışım yoksa meksika caddesi tarafından ayrılan bu alanların her iki tarafına birden yapılan iş+yaşam+alışveriş karma projesi.

  http://noktaankara.com/
  http://lejant.com/proje-detay/nokta-ankara

  emlak balonu ha patladı ha patlayacak muhabbeti dönerken yıllardır boş olan arazilere şimdi kazma vurulması enteresan tabi. fakat konum feci kupon olduğundan batar batmaz diye ahkam kesemiyorum. orta gelirlilerin konut iştahı kapanmış olsa da zengin kesime doğru noktada doğru proje satabilir. tabi bir de ankara'nın emlak balonunun en az şişik olduğu illerden olması da önemli faktör.

  zaten yolun iki tarafına birden izin alabildiklerine göre arkaları sağlamdır desteklidir, o proje teklemeden biter gibi geliyor.

  bitmesine biter de "yaşam başlarsa" oradaki zaten sürekli tıkalı olan trafiğin iyice içine eder. çünkü görebildiğim kadarıyla eskişehir yolu'na çıkan o birer şeridi sürekli arabalarla dolu olan 2şer şeritli yolları milim genişletme çalışması yok. metro durağının oradaki illegal girişi saymazsak ümitköy'ün şehir merkezi yönünde eskişehir yolu'ndan tek girişi burası. özellikle rush hour saatlerinde ve haftasonları zaten şu anda bile sürekli tıkalı olan yol iyice felç olur önlem alınmazsa.