1. artık istanbul üniversitelilerin gerek öğrencilerinin gerek akademisyenlerinin ve asistanlarının, gerek yüksek lisansa başvuracak olanlarının da ağzına sıçan program.

yahu bir üniversite çapını bilsin önce, sen daha lisansa kayıt olmam için yollaman gereken evrakı postayla yollayamayan bir üniversitesin, internetten kayıt senin neyine. ayın 14'ünde kayıt olmam gerektiğini belirten kağıt 17sinde gelmişti evime.

lisans kayıt yenilemesi yaparken ders seçme listesinde bazı derslerin bulunmadığı programla kayıttan ve sınav sonucu açıklamasından çoktan vazgeçilmiş olmasına rağmen şimdi yüksek lisan önkaydını burdan yapacakmışız, ama program artık açılmıyor dahi, sürekli hata veriyor, teşekkürler i.u.
  2. hayatımda gördüğüm en boktan sistemdir. hoş başka okulun sistemini görmedim ama bu boktan olduğunu, rezalet olduğunu değiştirmez. bir türlü açılmaz, kan kusturur. açılır, hiçbir açıklama yoktur. okula sorsan, buna da şükret der. neyse, sormamış olalım.
  3. çok gariptir ki 3. döneme geçmiş olduğumdan bile emin değilken bana çıkarıp 5. dönemin derslerini almamın zorunlu olduğunu söyleyen sistemdir. küfür gibi arkadaş.
  4. üniversite hayatımda varlıgıyla beni en mutlu edendir. sen olmasan ben hırs yapıp bu okulu bitirmezdim nokta otomasyon sistemi.
  5. ben halen istanbul üniversitesi'nin tercih başına aldığı 100'er tl ile bu sisteme bir virgül koyması gerektiğini düşünüyorum.

dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında sayılan bir okul neden böyle yetersiz bir program kullanır? akıllardaki asıl soru bu. insanın aklına türlü şey geliyor, geliyor da diyemiyor işte.

çile uzadıkça ilginçlikler artıyor düzeltmesi:
    -pazartesi açılması gereken sistemim bugün(salı) açıldı.
    -ya da ben öyle sandım. ders seçme dönemi dışındasınız gibi saçma bir uyarı aldım.
    -fotoğraftaki başkası lan, mauehah.
  6. eyüp peygamber neler çekmiş, nasıl sabretmiş, işte bu otomasyon sistemi onu öğretiyor.

ben kurtuldum, darısı hala uğraşanların başına.
  7. istanbul kültür üniversitesi de bunu kullanır. son derece boktan bir otomasyon sistemi. ülkenin bir çok üniversitesinin hala kendi otomasyon sistemlerini yazabilecek donanıma sahip olmayıp da bu boktan yazılıma para ödeyip abone olmasından anlaşılıyor ne kadar sefalet durumda olduğumuz. en sefil olay da öğretmenin onayladığı dersi 1 haftadır otomasyon sistemine eklemeyen yetkililere hiçbir hocanın ulaşamıyor ve müdahalede bulunamıyor olması.
    açıkçası ben bu otomasyon sistemiyle öğrencilerini mezun eden üniversitelerin kalitesiz üniversiteler olduğunu düşünüyorum. binlerce şikayete rağmen hala el mahkum diyebiliyorsan yetersizsin, başka bir açıklaması yok.
  8. internet explorer haricinde hiçbir browser ile açılmayan, bir çok üniversitenin kullandığı otomasyon yazılımı.
  9. eğer yarında kayıt yapamazsam parayla hacker tutup çökertmeyi planladığım otomasyon sistemidir. yarın istanbul üniversitesi'nde kayıt yenilemenin son günü. geçtiğimiz sene ortaöğretim alan öğretmenliği tezsik yüksek lisans programına kayıt yaptıran ve sikik bir ders yüzünden yarım dönem okulu uzayan bir öğrenciyim. lakin bu sistem nedense beni hala edebiyat 3. sınıf öğrencisi olarak gösteriyor. verdiğim tüm dilekçelere ve ettiğim tüm küfürlere rağmen herhangi bir gelişme yok.

nokta otomasyon sistemi hakkında bilgi verin