• yazım hataları arasında en uyuz olduğum şey bu herhalde ya. yapanların hepsini toplayıp, kafa derilerini yüzmek istiyorum. orijinal işkence yöntemleri bulma konusunda sıkıntı yaşadığım da doğrudur.
  • neden bilmem, dallama fransızlarla bir alakası var mı onu da bilmem, microsoft word'deki işgüzar "autocorrect", fransızca yazarken ! ? gibi işaretlerin önüne ille de nbsp ekleyiverir. belki fransızca en kibar dildir diye laubali işaretlerle arasına mesafe koyma gereği duyuyordur. onu da bilmem. (bkz: onu bunu bilmem)
  • sanırım şu dünyada beni en çok rahatsız eden şeylerden biri bu tipler. sözlükte karşıma çıkanlara ekseriyetle engeli basıp geçiyorum.
  • sözlükten birini bu konuda uyarmıştım, cevap ne gelse beğenirsiniz "o zaman sizi engelleyeyim de bir daha hatalarımı görmeyin" hata bende ne uyarıyorsam.
  • arkadaşlar eveleyip gevelemeye gerek yok. bunu yapan orospu çocuğudur.
  • eğitim seviyesinin durumunu gösteren ve imla açısından yanlış bir eylemdir. insanı okumaktan soğutur.

daha ilginci yanlış olduğunu belirttiğiniz yazarın size verdiği tepkidir ki o da yazarın karakterini gösterir. ne yazık ki, bu ülkede insanlar hatalarını söylediğinizde düzelteceği için sevinmek yerine size çemkirmeyi tercih ederler.
  • bu bir virüs olabilir mi?
    şebeke suyunda mı birşeyler var acaba?
    yeni moda bu olmuş sanırım. hiç mi rahatsız olmuyor bu şekilde yazan arkadaşlar? yaza yaza düzelmesi lazım aslında. fakat inatla devam ediyorlar. uyarınca da bir dünya küfür yiyorsunuz. ne zamandır müdahale etmiyordum. şimdi 3 kişiyi uyardım. tepkileri merakla bekliyorum. ek bir not düşeyim. bu hatalar din, futbol ve anket başlıklarında var. bu da üzerine düşünülmesi gereken ayrı bir şey.
  • yapanları o soru işaretinin kancasına asmak istediğim olay. bazısı 2 boşluk bırakır ki...
  • ekşi sözlük'te son haftalarda sıkça karşıma çıkmaya başlayan şey. önceden tek tük görür de engellerdim böylelerini ama bir süredir günde 2-3 tane bile engellediğim oluyor. nasıl bir motivasyonla ya da kafayla noktalama işareti koymadan önce boşluk bırakıldığını çok merak ediyorum gerçekten.
  • twitter'da mention verirken yapılan/yapılması mecbur olan hareket. örnek: "seni çok takdir ediyorum sevgili @arafdante , lakin sana eksi vereceğim".
hesabın var mı? giriş yap