şükela:  tümü | bugün
 • zewkle kullandığım bir nick.
 • eskilerden bir sarki nidasi.

  senelerden 2001, aylardan kasımdır.. istanbulda çok soguk bir kış yaşanmakta, etrafı kar kaplamış insanlar soğuktan donmaktadır. bu gunlerden birinde bir italyali istanbul gezisine cikar. gezisi sirasinda yolu taximin bilindik barlarindan birine duser.. sans odur ya.. orda sanal arkadaslariyla karsilasmistir.. uzun uzun icer, muhabbet ederler.. bu sure icinde arkadas grubu oldukca kalabaliklasmistir.. derken ust katta koltuklarin bosaldigi duyulur ve ust kata cikarlar.. o dondurucu sogugun ve yuksek alkolun etkisindeki insanlar, koltuk ve elektrikli sobanin verdigi rahatlikla mayisir kendilerinden gecer konusmaz olurlar.. gecenin o sattinde konusan sadece 2 kisi kalmistir.. italyali ve bir sanal arkadasi.. muhabbetleri o kadar akici o kadar coskuludur ki kimsenin o diyalogu bolmeye ne gucu ne cesareti vardir.. italyali ile arkadasinin muhabeti uzar da uzar.. derken italyalinin akadasi icki almak icin ayaga kalkar.. bara gider.. bardan geri dondugunde elinde 2 adet kadeh vardir.. italyali, elinde sarap kadehleri olan arkadasina dogru donerken birden barin muzigi degisir.. italyali şok olur, dance me to the end of love calmaya baslar.. leonard cohen nola nola nolaa nolaaağğ demektedir..

  (bkz: hey gidi)
  (bkz: eski dostlar)
 • (bkz: nala)
 • elazığlı babaannemin (ve aslında babamın tüm akrabalarının) kullandığı bir soru kelimesi.
  "ne ola?"dan bozulmuştur tahminimce, ve "n'ola" diye yazılmalıdır aslında.
  "eee? yani? niye ki? oldu da ne oldu? olacak da ne olacak?" gibi bir anlama gelir.

  örnek:

  - babaanne bak, sözlüğe siz dersiniz ya hep nola diye, işte onu girdim.
  - e nola?
 • "no"su tiz, "la"sı pes okunur.
 • napoli'ye yaklaşık 20 km. uzaklıkta bulunan bir yerleşim yeri.
 • nola underground metal scene, new orleans merkezli muhteşem müzik türüdür.jimmy bower, phil anselmo, pepper keenan gibi muazzam insanlar barındırır bünyesinde.eyehategod, down, crowbar, superjoint ritual ve daha niceleri gibi gruplar vardır.aslen 10-15 kankanın bi ton farklı grup kurup dallanıp budaklanmasıdır. katrina kasırgasından sonra nola underground'un komple bittiği söylenmektedir.
 • italya'nın campania bölgesinde bulunan bir köydür. adını citizenin yeni koleksiyonuna vermiştir. bunun sebebi ise insanlarının ilk defa zamanı belirtmek için nola kilisesinin çanını kullanmaya başlamasıdır.
 • bu hayvani down albümü için insanların dinlerken "allahim sana geliyorum" bağırdığı rivayet edilir.
  ahanda albümün içeriği:

  1. temptation's wings
  2. lifer
  3. pillars of eternity
  4. rehab
  5. hail the leaf
  6. underneath everything
  7. eyes of the south
  8. jail
  9. losing all
  10. stone the crow
  11. pray for the locust
  12. swan song
  13. bury me in smoke
 • ortaçağda, hıristiyanlarca kullanılan koro çanı.