şükela:  tümü | bugün
 • ibsen oyunu için (bkz: et dukkehjem)
 • oyunun ilk perdelerinde müthiş derecede ses duyamama sorunu yaşadım nora yı oynayan oyuncu arkadaş biraz daha yüksek sesli oynarsa daha iyi olur.ilk perde de cok sıkıldım
 • izmir dt'nin bir dönem sahnelediği * harikulade müziklere sahip oyun. en dikkat çeken şarkı ise finalde çalan l'arpeggiata - ah! vita bella.
 • evinde anaerkil bir düzen olan ve eşine inanılmaz saygı duyan ibsen abi, cesaret hapı yutmuşcasına ataerkil topluma yazmıştır oyunu.

  1879 norveç'inde geçen bu oyun, oynandıktan sonra kıyametler kopmuş norveç halkı ayaklanmış, tiyatroya baskınlar düzenlenmiş..
  ibsen oyunun sonunu değiştirmek zorunda kalmış sonraki temsillerde.

  "nora bebek evinin kapısını kapatıp çıktığında kadın için hayatın kapısını ardına kadar açar.."
 • eğer bir aksilik çıkmaz ise ocak ayı içerisinde şehir tiyatroları'nda oynanacak oyun. merakla beklemekteyiz.
 • istanbul büyük şehir belediyesi şehir tiyatrolarının 24 ocak 2018 tarihinde kadıköy haldun taner sahnesinde prömiyer yapacak olan henrik ibsen oyunu. ali gökmen altuğ rejisiyle izleyeceğimiz oyunun, oyuncu kadrosunda, berna adıgüzel, canan kübra birinci, cengiz tangör, hakan arlı, mert tanık, nurdan gür ve yeşim koçak yer alıyor. yıllardır ibsen izlemek isteyen bünyelere ilaç niyetine geleceğini düşündüğümüz oyunun diğer gösterim tarihleri, 25-26-27-31 ocak ve 1-2-3 şubat 2018 kadıköy haldun taner sahnesi olarak belirlenmiş.
 • giden var mı? yorum alabilir miyim?
 • bugün harbiye muhsin ertuğrul'da izlediğim bir tiyatro oyunu. ataerkil düzen eleştirisi ve bir kadının kendini arayışı olarak yorumlanabilecek bu oyundaki oyunculuklar (ilk perdede ana rolde yer alan eş karakterinin abartılı oyunculuğu hariç) ve müzikler bence gayet iyiydi. öneririm. öğrenci 12 tl, tam 15-20 tl ye tiyatro izleme fırsatını kaçırmayın.
 • erkeğin ve toplumun kadın üzerindeki psikolojik baskısını konu alan şehir tiyatroları oyunu. --- spoiler ---

  oyun 1800'lerde yazılmış ancak biz hala bu oyunu -konu itibariyle-
  garipsemiyoruz, hala nora karakterinde kendimizden bir şeyler görüp, onun kabuğunu kırmasıyla umutlanabiliyoruz koca bir toplum olarak ve bu çok acı. krogstad karakterinin ben mutlu değilsem kimse olmasın minvalinde düşünüp şantaj yapması, lakin sonradan kristine'yi bulup tamamen değişmesi, insanın iki yüzlülüğünü, bencilliğini, kendi kuyruk acısıyla yapabileceklerini gösteriyor.
  --- spoiler ---
  eğer yanlış yorumlamıyorsam, nora'nın kocası eve geldiğinde evin içindeki ışıkların sıcak sarıya dönmesi, krogstad ile görüşmelerde ise soğuk renklere dönmesi hisleri anlatmak için kullanılmış hoş bir ayrıntı olmuş. oyuncuların performansları, müzik, dekor ve kostümler iyiydi. izleyiniz.