şükela:  tümü | bugün
 • migren hastalarina uygulanan tedavi yöntemi.

  http://www.emelgokmen.com/
 • nöral terapi endikasyonlari

  ağrı tedavisi
  anti aging
  migren
  gerilim tipi baş ağrısı
  boyun, sırt ve bel ağrıları
  boyun fıtığı
  bel fıtığı
  detoks
  baş ağrısı (nevralji, yüz felci ve diğer felçlerde)
  kronik tonsillit
  kronik faranjitis
  akut ve kronik sinüzit
  primer ve sekonder alerji
  gıda alerjilerinde
  organik fonksiyon bozukluklarında
  tiroid rahatsızlıkları
  kronik kabızlık
  aşırı gaz durumu
  ülser
  tinnitus (kulak çınlamsı)
  vertigo ve baş dönmesi
  çeşitli sinir sıkışmalarına bağlı ortaya çıkan ağrılar ve kas güçsüzlüklerinde
  eklem ve ekstremite şişlikleri tedavisinde
  sportif yaralanmaların tedavisinde
  adet düzensizliklerinde
  doğum sonrası ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde
  geçirilmiş bir hastalık veya cerrahi müdahale sonrası ortaya çıkan değişikliklerde
  selülüt tedavisinde
  dolaşım bozukluğunda (arteriyel ve venöz)
  keloid tedavisinde

  (bkz: ben doktorların yalancısıyım)
 • nöral terapi bir regülasyon tedavisidir. beden üzerinde belli noktalara veya alanlara lokal anesteziklerle bir uyarı gönderilir,bu uyarıya beden tarafından segmental veya segment üstü bir yanıt verilir.bu yanıt bize hem teşhis koyma hem de tedavi etme konusunda yön verir.
  bozucu alanların tedavisinde aşağıdaki şartlar dikkate alınmalıdır :

  1. bedende bulunan bir bozucu alana lokal anestezik injeksiyonundan sonra şikayetlerin kaybolması en az 20 saat sürmelidir.(dişlerde ise 8 saat )

  2. her tedaviden sonra şikayetlerin giderek azalması gözlenmelidir.

  3. yeterli sıklıkta tedaviden sonra hastalık iyileşmelidir.hatta anatomik olarak ortadan kalkmalıdır.
 • tamamlayici tıp uzmanlarinin kullandığı tedavi yöntemlerinin başında geliyor. bu tedavi yöntemi konusunda en sık duyulan isim dr. hüseyin nazlıkul'dur.
 • özellikle migren tedavisinde başarılı olduğu söylenen tedavi yöntemi. yıllardır migrenden muzdarip bir insan olarak bu yöntemi denemesem olmazdı tabiiki. lakin oyle ucuz bir tedavi değil malesef. bir arkadaşımın arkadaşı (bkz: dıdının dıdısı) tavsiyesi ile emel gökmenin muayenehanesine gittim.
  ilk olarak tedavi yöntemi ve nasıl işe yaradığı anlatıldı. emel hanımın izah ettiğine göre insanın ömrü hayatında geçirmiş olduğu rahatsızlıklar vücudunda bazı düzensizliklere neden oluyor. hastanın geçirdiği rahtsızlıkların öyküsü alınarak ilaç tedavisinin hangi bölgelere uygulanacağı saptanıyor yaklaşık yarım saatlik bir görüşmenin sonunda.
  hastada uygun görürse hemen ilk seans yapılıyor. bu arada belirtmekte yarar var, söz konusu muayenenin yani hasta öyküsü almak ve tedaviyi anlatma kısmının ücreti 300 tl. seans basına ücret ise 250 tl.
  seans yaklaşık yarım saat sürüyor. ilk olarak ne olduğunu bilmediğim, kasları gevşettiği söylenen bir cihazla boyna masaj yapılıyor. sonra emel hanım gelip boyun bölgesi, çene, ağız içi gibi bolgelere ve iki üç seansta bir stres noktası olduğunu ifade ettiği göğüs kafesinin ortasına iğne batırarak az bir miktarda procain adında lokal anestezik madde enjekte ediyor. daha sonra vücudunuzdaki manyetik alan etkisini azaltacak bir bir cihazı kafa bölgenize yerleştirip 15 dk yatmanız söyleniyor.
  velhasıl kelam ben toplam 7 seans gittim. dört ya da beşinci seanstan sonra benden panaromik diş röntgeni istendi. emel hanıma göre dişlerdeki problemler özellikle de yirmilik dişler migren tetikleyici faktörlerin başında geliyor.
  röntgenimi beraber çalıştığı bir diş hekimine gönderdi. ve bana çok kötü durumda olmadığını düşündüğüm dislerimle ilgili uzunca bir liste çıkardılar. malesef emel hanımın yönlendirdiği diş hekimi oldukça pahalı.
  bu yüzden benim tavsiyem bu tedaviye başlamadan önce dişlerinizle ilgili problemleri güvendiğiniz iyi bir dişçide halletmeniz. yirmilik dişiniz var ise de çektirmeniz. aksi takdirde 2000 hatta 3000 den aşağı oradan cıkamayabilirsiniz.
  sonuca gelirsek tedavim yeni bitti. okuduklarıma göre azalması gereken baş ağrılarım tedavi süresince azalmadı.
  üstüne bana hiç problem çıkarmamış hiç bir rahatsızlık vermemiş olan yirmilik dişimi çektirmiş bulundum.
  umudum ağrılarımın en büyük sebebinin bu masum görünen yirmilik diş olması yönünde. aksi takdirde umutlarım boşa çıkacağı gibi boş yere bir dolu para dökmüş ve boşuna bir ton borca girmiş olacağım.
  dört beş gündür migren atağı yaşamadım. ağrılarımı dereceleri ile not ediyorum. bakalım ne olacak.
  bu arada emel hanım malesef biraz fazla konuşuyor. olur da benim vasıtamla yolunuz düşerse bir de üstüne tedavi işe yaramazsa bana küfretmeyin. zira çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı noktasına gelemediğimi tekrar hatırlatmak isterim.
 • (bkz: #30868147)
 • ozon terapi ve manuel terapi eşliğinde, beni hayattan bezdiren migren ve çeşitli baş ağrılarından beni kurtaran, acılı (ama migrenin yanında hiç)olan tedavi yöntemi. gideceğiniz doktor çok önemli. işi ticarete dökmemiş birisi olmalı. doktora gitmeden önce bir süre baş ağrılarınızın çeşidi, şiddeti gibi bilgileri not almanızı tavsiye ederim. detaylı bilgi isteyenlere itinayla yardımcı olunur.

  edit: yaklaşık 4 yıl sonra ağrılar eskisi gibi tekrar başladı. gittiğim doktor vefat etmiş, başka doktor denedim ve hiç bir sonuç alamadım. benim aldığım nöral terapi, direkt başıma enjekte ediliyordu. daha sonraları koldan tek seferde serum şeklinde verilen nöral terapiden de yaptırdım. o da işe yaramadı.
 • sikimsonik, hiç bir bilimsel altyapısı olmayan, para emici, hatta bilinçsiz ellerde zararlı olabilecek bir tuzaktır. adam gibi doktora gidin.
 • entry sayısından ekşicilerden pek de rağbet görmediğini anladığım alternatif tedavi yöntemi.

  derdine bu yöntemle çare bulmuş birileri varsa yeşillendirmelerini beklemekteyim, bi de bu işin ortalama kaça patladığını yazarlarsa ne güzel olur.

  edit: fizik tedaviden sonra, fizik tedavi ile ağrıların geçmemesi üzerine denemeye karar verdiğim yöntem.

  iki kez enjeksiyon yapıldı, vücudu alkali hale getireceği söylenen bir de serum takıldı. toplamda üç seans sonunda fibromiyalji kaynaklı ağrılarda belirgin azalma var.

  halsizlik için devam etmeyi düşünüyor doktor.

  seans başı verilen para totalde güzel bir meblağa ulaşacak sanırım.

  edit 2: başağrısı neredeyse hiç yok, sırtta ağrı çok hafif, koldaki ağrı oldukça hafifledi.

  ikinci serum takıldı. kkt denilen aşının ikincisi yapıldı.

  15 gün doktorla görüşmeyeceğiz, ağrılarda artış olur veya azalma olmaz ise 15 gün sonra enjeksiyonla devam edilebilirmiş. belki de gerek olmayabilirmiş.

  edit 3: ara sıra başım ağrısa da bikaç saatlik uykuyla kendiliğinden geçiyor. nöral terapiye başlandığından beri bir kez ağrı kesici kullandım. günde 3-4 ağrı kesiciden iki ayda tek ağrı kesiciye gerilemiş olmak müthiş. kolum ağrımıyor pek ama rutin egzersizler dışında zorlamamaya çalışıyorum. sırtta ağrı ara sıra ve hafif, tutukluk sabah saatlerinde ve hafif. halsizlik azaldı.
 • "öralterapi 1920 'li yillarda huneke soyadinda iki alman doktorunun, daha önceleri uygulanan ancak unutulmaya yüz tutmus olan, lokal anesteziyle uygulanan bir tedavi yöntemidir.

  nöral terapi lokal etkisinin yani sira bugün kibernetik etkilesim ile birlikte sinirsel, hormonal, hücresel, psisik bir düzenleme sistemi ile etki yaptigi kanitlanmistir.
  f. ve w. huneke 1920 nöral terapinin etkisini daha çok vejetatif sinir sistemi üzerinde açiklamislardir.

  avrupa'da tüm agri tedavi merkezlerinde nöral terapi en sik uygulanan bir tedavi metodudur. bu tedavi metodu sayesinde hastalar agrilariyla yasamak zorunda kalmiyorlar.
  prof. dr. ricker 'a göre tüm bilinen uyaranlar (mekanik, termal, elektromagnetik, kimyasallar: nörotrasmitterler, hormonlar, toksinler, mikroorganizmalar) afferent sempatik neuronlarin frekans ve amplitudelerinde degisiklik yaparlar.

  nöral terapi klinik gözlemlere dayanarak ricker'in bu teorisini yillar önce ortaya koymustur.

  ılk olarak prof. dr. med. heine, elektron mikroskopisinde civa ve toksik maddelerin ekstraselüler alanda tuzaklanmasini göstermistir.

  detoksifiye edici organlar (böbrekler, akcigerler, karaciger, deri) asri yük altinda kaldiklarinda temel sistem hücre içinde toksik atiklar birikir.

  nöral terapi sayesinde bedende biriken tüm toksinleri hizli bir sekilde uzaklastirmak mümkündür. nöral terapinin uygulanmadigi bir detoks progami düsünülemez..

  nöral terapi uygulama sekli üç türde olmaktadir.
  yüzeysel /lokal enjeksiyon
  segmental ve derin enjeksiyon
  bozucu alan tedavisi

  segmental terapi ve skar enjeksiyonu, etkili nöral terapinin bel kemigidir ve birçok tecrübeli kisi tarafindan siklikla kullanilmaktadir. segmental terapi spesifik, medikal ilaçlarin ve antidotlarin bu segmentteki tüm yapilara dagilimini saglar.

  aksi ispat edilmedikçe tüm skarlar problemdir. herhangi bir hastadaki skara enaz bir kez enjeksiyon yapilmalidir. eger iyilesme olursa, cevap vermemeye baslayincaya kadar devam edilmelidir.

  yüzeyel enjeksiyon yöntemi özel akupunktur noktalarina yapilir. akupunktur, perivaskuler sempatik pleksusu, sempatik ve parasempatik sinir liflerini tedavi eder.
  bunlar, igne ucundaki sinyali aksiyon potansiyeline çevirebilen vücuttaki tek yapilardir.

  aku-noktalari gerçekte yoktur: bu noktalar otonomik sinir liflerinin yogun oldugu, özellikle kan ve lenf damarlarinin bulundugu yerlerdir.

  vücut, kulak, saçli kafa derisi, agiz içi, dil ve diger aku-noktalari otonomik sinir sisteminin düzenlenmesi açisindan çok önemlidir. bunun geleneksel akupunktur tedavisine avantaji, uygun ilaçlarin aku-noktalarina dagitilmasinin dramatik olarak etkili olmasidir.

  dermatom (segmental) uyari yapilan hastada eger yakinmalarda artis oluyorsa o zaman sorunun dermatomdan ziyade bir bozucu alan veya bozucu odak kaynakli oldugu unutulmamalidir.

  sikayetlerin artmasi durumunda bozucu alan arastirilmasi yapilmalidir.

  nöral terapinin başarı ile uygulandığı rahatsizliklar başlıca şunlardır..
  agri tedavisi
  anti aging
  igren
  boyun, sirt ve bel agrilari
  bas agrisi
  nevralji, yüz felci ve diger felçlerde
  kronik tonsilit
  sinüzit
  alerji
  organik fonksiyon bozukluklarinda
  tiroid rahatsizliklari
  kronik kabizlik
  çesitli sinir sikismalarina bagli ortaya çikan agrilar ve kas güçsüzlüklerinde
  eklem ve ekstremite sislikleri tedavisinde
  sportif yaralanmalarin tedavisinde"
  dr. hüseyin nazlıkul
hesabın var mı? giriş yap