şükela:  tümü | bugün
  • güzel isimli post rock gruplarından birisi. müziklerinde ve konser videolarında gördüğüm kadarıyla konserlerinde -kostümler şahane- yarattıkları atmosfer gayet başarılı. post rock denen türün gittikçe sıradanlaştığını düşünenlerdenim lakin bu gruba bir şans vermekte fayda var, özellikle canlı izleme fırsatı bulursanız düşünmeden atlayın derim.

dinlemeye ise 2014 çıkışlı ep leri build seas, dismantle suns ile başlanılabilir.
  • martin luther king'in konuşmasını çok güzel yorumlamış grup.

nordic giants for dummies
  • a seance of dark delusions isimli albümleri 20 nisan'da kscope'dan çıkacak olan ikili. albümden rapture isimli şarkı şurdan dinlenebilir.

--- spoiler ---

over heavy haze, the clouds are coming, a sun has set and as a storm awaits, i sit patiently with the weight of thick air & longing”
    --- spoiler ---
  • together şarkılarıyla keşfettiğim gruptur. pek de güzelmiş.
  • "together" adlı çalışmadaki konuşmanın çevirisi;

"bu gece bu muhteşem mabede geldim çünkü vicdanım bana başka bir seçenek bırakmadı. bu toplantıda sizlere katılıyorum çünkü bizi bir araya getiren organizasyonun işi ve amaçlarıyla derin bir mutabakat içindeyim. ulus olarak değerler konusunda radikal bir devrim geçirmeliyiz. hızlı bir şekilde "eşya odaklı" toplumdan "insan odaklı" topluma doğru değişimi başlatmalıyız.

makineler ve bilgisayarlar; kar hırsı ve mülkiyet hakları insanlardan daha önemli olduğu zaman, savaşçı siyaset(militarizm), maddecilik ve ırkçılıktan oluşan dev üçlü yenilmez olur. yine de bugün bir seçim şansına sahibiz; şiddetsiz bir şekilde beraber yaşama veya şiddetli bir şekilde hep beraber yok olma. eğer harekete geçmezsek, merhameti olmadan güce sahip olanlara, ahlakı olmadan kudrete sahip olanlara ve görüşü olmadan dayanıklılığa sahip olanlara ayrılmış, zamanın uzun, karanlık ve utanç verici koridorlarına sürüklenmiş olacağız.

hayatın görünmez kitabı kayıp bir fırsatla beraber. şimdi, yarının bugün olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. şimdinin azılı aciliyeti ile yüz yüzeyiz. hayatın açılan bu muammasında çok geç kalmış olmak diye bir şey vardır. buna rağmen ertelemek zamanın hırsızıdır. hayat çoğu zaman kaybedilmiş son bir fırsatla bizi üzgün, çıplak ve açık bir durumda bırakır."

-martin luther king, 4 april 1967
  • sözlük sağolsun bugün keşfettim. birkaç saat içinde uzun zamandır sahip olduğum müzik açlığımı giderdi.