şükela:  tümü | bugün soru sor
 • madde kullanımı çerçevesinde sistem eleştirisi yapan 2005 yapımı şukela film. bir nevi danimarka yapımı trainspotting.
  hem yönetmen ole christian madsen, hem de oyuncular yetenekleriyle gerçekten takdire şayan bir iş çıkarmışlar.

  http://www.imdb.com/title/tt0403360/
 • dialog sevenler için muhteşem bir film, diyaloglar üzerinde saatlerce düşünebilirsiniz ve film müzikleride çok güzel, bu kadar güzel bir filmin imdb'de düşük puan alması beni şaşırttı açıkçası.
 • atmosferi ve konunun işlenişi bakımından en iyi iskandinav filmlerinden biridir. bağımlılığı yansıtması açısından requiem for a dream filmi kadar etkileyici olmamasına karşın, karakterlerin psikolojik yapısının iyi bir şekilde yansıtılması ile üzerinde konuşmaya oldukça değer bir filmdir.
 • 2005 yapımı bir danimarka filmi. filmin dili danca.
  yönetmen ole christian madsen
  film maria, allan, stesonun ve onların hayatlarını etkileyen insanların yaşamını konu alıyor. bu insanların yaşadıkları şehir hayatını ve uyuşturucuyla olan bağlantılarını anlatıyor.
  requiem for a dream adlı filmi andırıyor ama bence ondan daha umut verici bir film.
  filmdeki oyunculuk ve dialoglar çok başarılı.
  filmin müzikleri de çok güzel. özellikle kira and the kindred spiritsin söyledigi save me parçası çok etkileyici.

  http://www.imdb.com/title/tt0403360/
 • filmdeki en iyi rolü hiç şüphesiz allan çıkarmıştır. diğer oyuncuların hakkını yememek lazım lakin, tümü bağımlı iken allan bir sıfır yenik başlamıştır hayata, geçirdiği kazadan dolayı.
 • angels in fast motion olarakta bilinen 2005 danimarka yapımı olan süpersonik film. çeşitli uyuşturucuların kafasıyla beraber alkolünde kafasını vurucu şekilde gösteriyor. uyuşturucu kullanımı ve etkilerine dair anlatımı ve aynı zamanda görseli olan en iyi üç film içinde yer alır.
  --- spoiler ---

  özellikle steso'nun final sahnesi çok etkileyicidir
  --- spoiler ---
 • danimarka filmi. ağza sıçan cinsten bi film olmuş. kafayı karmakarışık eden türden. kesinlikle hakettiği değerin verilmediği ve imdb puanınında çok üstünde olması gerektiğini düşünmekteyim.

  görsellik bir harika, senaryonun işleyişi ve ilerleyişi desem o ayrı, müzikler farklı güzel. bütünüyle süper bir film. geç izlediğim için pişmanım.
 • 'alan' karakterini canlandıran claus riis ostergaard'ın hergün 16 öğün yemek ve sporla 10 kilo kaslandığı on numara danimarka filmi.