şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 19 eylül 2011'de çıkmış yeni taake albümü. bir over bjoergvin graater himmerik değil tabi ama yine de gayet kaliteli bir albüm. yaratıcı norveç black metali dinlemek isteyenlere tavsiyedir.

01. fra vadested til vaandesmed
    02. orkan
    03. nordbundet
    04. du ville ville vestland
    05. myr
    06. helvetesmakt
    07. dei vil alltid klaga og kyta
  • taake'nin cilgin attigi albumdur. 7 yil gecmis sadece bir entry var, delirmek uzereyim dinleyin bu albumu. myr ve nordbundet'e dikkat derim. buram buram norwegian black metal. ohhh. dinleyin.
  • şu ana kadar bu albüm için entry girmediğim için kendimden utanıyorum. belirtmek istedim.

son 2 albümü ile beni üzen, derinden yaralayan, büyük hayal kırıklığı yaşatan ama yinede hastası olduğum norveçli black metal grubu (bkz: taake) in aşmış, kusursuz albümü.

çıkmasından çok kısa süre sonra elime orijinal cd si ulaştığındaki mutluluğum, albümü müzik setine taktığım ve ilk play tuşuna bastığım an...sonrasında ilk parçanın olağanüstü girişi ile manyağa bağlamış olmam...inanın tarif edilemez bir mutluluk benim için. hele orkan adlı efsane parçanın girişi ile elimdeki teneke birayı fondiplemem, ve myr denen hayvanlığın ortasında giren banjo resitali ile sırıta sırıta salak saçma hareketler yapmış olmam, işte bunlar hep seks.

eskimiyor, eskimeyecek bu albüm. türe meraklı olup dinlemeyenler varsa bu hatadan acil dönmeniz dileğiyle...

https://youtu.be/t5duqqggyuy