şükela:  tümü | bugün soru sor
  • philips'in traş makinaları için kullandığı marka isimlerinden birisi. eskiden norveçli bir firmaydı sanırım.

http://www.norelcostore.com/ adresinden ürünlerine ulaşılabilir.
  • wikiodakli bilgiye gore north 'un nosu, electrical'in eli ve company'nin cosu olmak uzere ortaya cikan, philips'in tras makineleri icin kullandigi marka ismi. simdi bu norelconun, vacuum ozelligi tasiyan serileri mevcut. yaklasik bir bucuk sene once, bir gaflette bulunup, philips norelco beardtrimmer 7200 isimli cihazi satin aldim.

simdi oyle bir cakallik uzerine insa edilmis ki, resmen amac kullaniciyi somurmek. tras bicagi metal iken, koselerini plastikten yapmislar. velhasili kelam, eninde sonunda, ya yanlislik ile (e.g., temizligini yaparken) elinizden dustugu anda, o plastik kenarlar aninda kiriliyor. tabi ben alirken, tecrubesizlikten yorumlari okumadim. amazon linki uzerinden hakkinda negatif girilmis tum yorumlar, bahsettigim konudan sikayet ediyor.

tabi ki, cakallik burada degil. adamlar buna gore uretmis ama replacement imkani sunuyor. cihazin amazon fiyati su an 54$. philips'in sitesine gidip sadece bicagi almaya calisinca, sistem diyor ki: " birader bi dakka! tek basina onu alamazsin. comb'u da yaninda almak zorundasin". sen de el mahkum eyvallah diyosun. check out'a gidiyorsun. sonuc mu?

totalde $35 dolar. adam bunun uzerine tax koyuyor. free shipping zaten hak goture. 7$ da oradan cakiyor. sifiri 54$ dolar olan makinenin replacement parcasini sana 42$'a cakiyor. beklenti ne? musteri bunun farkina varsin, yeniden tum cihazi siparis etsin.

son sozlerim, almayin, uzak durun. vacuum denen melet zaten %100 calismiyor. ılla ki lavaboya killar dusuyor. benim gozlemim, en fazla %40-60 arasi bir kil cekiyor. zaten haznesi kucuk oldugundan, sakal boyunuz uc numaradan buyuk ise hemen doluyor. bugun itibari ile panasonic'in er-gb80-s isimli tras makinesini siparis verdim. mevla gorelim neyler. neylerse guzel eyler.