şükela:  tümü | bugün
  • nedir ekşi sözlük bunun ortalaması? tamam lahmacun boyutları yöreye farklılık gösterebiliyor fındık lahmacun v.s. olarak ama standart bir insanın yiyebileceği adet kaçtır?

edit: imla
  • acligi ile dogru orantilidir.
  • normal bir insanı bilmem ama ben bir oturuşta 6-8 civarı yiyorum.
  • insanın başına ya meraktan ya meraktan gelirmiş.
  • 7 (yedi) adet yemişliğim var. lakin bu boyutuyla hamur kalınlığıyla ilgili bir versus olduğundan görecelidir. bunun yanısıra verilen siparişten 3 adet servis çıkması kırıcı olmuştur.
  • erişkin bir türk bir oturuşta 2-3 lahmacun yiyebilir
  • bir fıkrayla cevap vereyim:
    zamanın birinde benim de komşum olan illerden birinde lahmacun yeme yarışması düzenleniyor. yarışmanın birincisi mehmet 100 tane ikincisi ahmet 90 tane yiyor. yarış sonunda ahmet'e mehmet 'in birinciliği hakkındaki düşüncesi soruluyor.
    ahmet de "zaten bizim memo hayvan gibi yer."diye yanıtlıyor.
    100 adet diye yanıtlayayım ben de lahmacun adetini.
  • 4'tür. ama her ilde yapılan lahmacun ebatları farklılık gösterdiğinden sabit bir rakam olmaz her ilde yenilen miktar değişebilir.

misal eskiden kaldığım bir ilçe de 2 fazla gelirdi. 1 ile de doyardım ama göz doymazdı. kocaman pide mübarek.
  • bir yakınımın anısını aklıma getiren başlık.

karadeniz'in ufak bir köyünde doğup büyüdükten sonra ilk defa istanbul'a gelir. geldiği ilk gün yemek yemek için tek başına restoranta gider. hep ismini duyduğu ama hiç yemediği lahmacunu sipariş etmek için garsonu çağırır. garson kaç tane ve acılı/acısız mı istediğini sorunca 10-15 tane acılısından getir der. emin misiniz diye şaşkınlıkla soran garson onaydan sonra ikiletmez. masaya 13 lahmacun gelir. ayıp olmasın diye* yiyebildiiği kadar yer. 7.den sonra mide fesadı nedeniyle geceyi hastanede geçirir.