şükela:  tümü | bugün
  • http://acikradyo.com.tr/program/normalin-sinirlari

adresinde dinlenebilecek bir program. yukaridaki entryler'de mentionlanmislar ama belirtmek gerekirse alper hasanoglu ile bulent usta'nin beraber hazirlayip sundugu bir program.

soyle bir tanimlari var:

"psikoloji ile felsefe arasındaki ilişkiden yola çıkan 'normalin sınırları', dinleyicilerini, içsel bir yolculuğa davet ediyor. bu içsel yolculuk, dinleyicilerini ve konuklarını, ‘klinik felsefe’nin sunduğu çerçeve içerisinde, gündelik hayat ile varoluşsal ve ruhsal alanın meseleleri üzerinden sohbete ortak ederek gerçekleşiyor."

ıkinci yayin doneminin aciklamasi ise soyle:

“normalin sınırları”nda, insanları hapseden bireysel ve toplumsal sınırların ve kalıpların ötesine geçip, dinleyicilerin kendilerine ve hayatlarına başka bir açıdan bakabilmesinin olanakları araştırılan bir ‘klinik felsefe’ programı.

teoriyle uygulamayı birleştiren yazı ve çalışmalarıyla tanınan psikiyatristlerin, psikoterapistlerin, felsefecilerin ve edebiyatçıların konuk olarak yer aldığı yayın; günümüzde ilaç tekelinin baskısı altında insanın doğasına ait normal ve doğal acının bir hastalık olarak tanımlanması tehlikesi karşısında normali koruma çabası."

tatli ve kaliteli bir sohbet var.

alper hoca'nin bir sohbetine katilmis gibi hissederken bulent usta ses tonu ve konusma sekliyle 80'lerdeki bir radyo programi izliyorum hissi uyandiriyor. her an soyle diyebilir gibi "simdi radyolarimizda zeki muren'e kulak veriyoruz"

ellerine saglik, iyi ki varlar
  • klinik psikoloji alanında profesyonel olarak çalışan terapist alper hasanoğlu ve antropolog bülent usta'nın hazırlayıp sunduğu açık radyo bünyesindeki mükemmel podcast serisi.

intihar bölümüne bayıldığım.
  • türkçe bulduğum en iyi podcastlerden biri. o kadar harika bir kanal ki tanıdığım herkese yolluyorum. türkçe bilmeyen arkadaşlarıma yollayamadığım için ise üzülüyorum.
  • çok güzel konu ve içeriklere sahip podcastdir. ama alper hasanoğlu'nun konuşurken değil ama duraksadığında çıkardığı ses beni acayip geriyor. bölüm bittiğinde baya sinirli olduğumu farkettim ikidir bundan dolayı. umarım ihtiyacım olmaz ama mikrofon etkisi değil de normalde de böyle bir duraksama ses tonu varsa bu dünyada kimse beni kendisiyle terapi yapmaya ikna edemez*