şükela:  tümü | bugün
 • spidermanin green goblini. aslen harry osbornun babasi.
 • cizgi roman dunyasinda resurrection olayini en cok ya$ami$ ilk 3 karakterden biridir sanirim . ayrica futbol hayati surekli resurrect olan ba$ka bir osborn icin (bkz: cafu)
 • peter parker'ın en büyük başbelası , kötü karakter.öldükten sonra bile kurtulamamıştır dert babası peter bu adamdan.bumerang gibidir.her zaman geri döner.diğer düşmanlarından farkı psikolojik çalışmasıdır.spiderman'in gerçek kişiliğini bilmesi de ayrı bir tehlikedir.puşt tabiri kullanılan jonah jameson bu adamın yanında melektir ,dağ gibi j.j'i de şantajla elinde tutmakta istediği gibi oynatmaktadır.kötüdür vesselam.
 • spider man'in gercek kimligini bilmesine ragmen neden mary jane'e hicbisiy yapmıyo bu acaba diye adamı merak ettirten saclarına da kıl oldugum kotulerin kotusu karakter.
 • bir zamanlar spidermande beraber takılan stan lee ve steve ditko'nun ayrılmalarına, ditko'nun istifasına neden olan karakter. stan lee spidermanin bas düşmanının tanınan biri olmasını istemiş ditko'da buna karşı çıkmış böylece bu ortaklık bitmiştir. güzelde olmuştur biz osbornu böyle seviyoruz. norman osborn, snowboard benzeri birşeyle uçup etrafa dehşet saçan, yaşil tayt giyen, spidermanin baş düşmanı olan taş kalpli birisidir.
 • filmde willem defoe abimizin süper canlandırdığı karakter. esasen iyi kalpli bir amcamız olan norman ağabey, insanlara kötülük etmek istemez; lakin gelin görün ki yıllarca emek harcadığı, her$eyini feda ettiği biricik $irketinin ipne yönetim kurulu üyeleri onu atınca , yaptığı deneyin etkisiyle çıldırmı$tır. ben de o kadar yıl uğra$ıp $irket kursam, büyütsem ve sonra topito$ hisse ortakları beni kovsa goblin'e de dönü$ürüm hulk'a da ork'a da.
 • the amazing spider man #40 ta anlatilana gore, tek basina calisip daha fazla para kazanmak icin eski ortagini alavere dalavere yaparak hapse tiktiran karakterdir. ortagindan kalan notlardan hareket ederek yaptigi deneylerin yanlis gitmesi sonucu kafayi cizip green goblin e donusmustur.

  hapse tiktirdigi ortagi icin

  (bkz: mendel stromm)
 • --- spoiler ---

  an itibariyle s.h.i.e.l.d'in yerine kurulan h.a.m.m.e.r. isimli organizasyonu yöneten kişidir.

  (bkz: dark reign)

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  marvel evreninde skrull invasion sonrası dark reign olarak anılan dönemde nick furynin yetkilerini devralan karakter.
  an itibariyle iron patriot adıyla hem iron man hem de captain americanın boslugunu doldurmaya calısmaktadır.

  --- spoiler ---
 • dark reign'de marvel dünyasını kontrolü altına aldıktan sonra, siege'den sonra tutuklanmış, fakat bu olayların ardından kısa süre geçmesine rağmen, eskisinden de daha güçlü olarak geri dönmüş, marvel'ın lex luthor'u olma yolunda emin adımlarla ilerleyen karakter.

  karakterinin değişimi üzerine birkaç satır okumak isterseniz, buraya göz atabilirsiniz.