*

şükela:  tümü | bugün
 • fifth harmony'nin 1997 doğumlu üyesi.
 • ilk duyduğumda katy perry sandığım.
 • motivation adındaki single'ını çıkarmış şarkıcı. sam smith ve 6lack gibi isimlerle yaptığı işbirliklerini de çok beğenmiştim. ilk solo singleının iddialı olmasını istemiş olacak ki epey uptempo ve eğlenceli bir şarkı çıkarmış. klip de 2000'lerin ilk yarısının izlerini taşıdığı için çok beğendim. ariana grande, thank u next albüm döneminde bu pop müzik dinleyen kitlenin bu talebini farkedip topu 90'a takmıştı. normani de akıllıca davranmış.

  ama bu kızdaki beyoncé özentiliği patetik boyutlarda. fifth harmony'den çıkış yapmış 23 yaşında genç bir şarkıcısın beyoncé senin levelın değil, olamaz da. kariyerlerinin başında büyük isimlerle saçma sapan şekilde kıyaslanan genç isimlerin ne olduklarını da görüyoruz yani. bu kadar büyük ihalenin altına yatmaya gerek yok sen şarkına koreografine bak yeter. yeni x, yeni y diye yola çıkan genç şarkıcıların hepsi bir süre sonra kariyerlerinde duraklamaya giriyorlar o beklentiyi karşılayamadıkları için. umarım ekibi bunu düşünebilecek kadar akıllıdır. şu kıyaslama kariyerini 1 sene bilemedin 2 sene götürür daha sonrasında onu geriye çeker. potansiyeli fazlasıyla var, tavanı da çok yüksek ben olsam bu boşluktan faydalanır yeni beyoncé diye kendimi konumlandırmaktansa baştan aşağı orijinal bir imaj ile kendi ismimi, kendi kitlemi yaratırdım. bunu taylor swift yaptı, lorde yaptı, lana del rey yaptı, şimdi de billie eilish ve eski grup arkadaşı camila cabello yapıyor ve sonuç ortada.

  kariyerini dikkatle izlemeye devam edeceğim.
 • fifth harmony kızlarından en underrated üye kendisiydi sanırım ama şimdi camila ile aldı yürüdü. tabi bunda amerikan solo pop piyasasında uzun zamandır siyahi kadın popçu çıkmamasına da bağlıyorum. ariana grande demeyin sakın.

  son şarkısı ve klibi mesela, tamam evet iyiydi de, bakıyorum bir sürü ünlü, “vaaaaooov çook ii” tribine girmiş şimdiden. dediğim gibi, siyahi kadın popçu açığını iyi yakaladı. ama bir de ariana grande ve dolayısıyla scooter braun desteği de var arkada. resmen reklamın dibine vurdular.

  ben hala camila’nın sahnesinin ve şarkı seçimlerinin en iyisi olduğunu düşünüyorum. mesela mumble rap’e benzer bir şarkısı var omg diye, kendisi sevmiyormuş o şarkıyı. ki trend olmasına rağmen sevmemesi, bu şarkıyı kullanmaması da takdir edilecek bir şey. harika şarkılar seçiyor. sahnesini iyi kullanıyor.

  ama normani’yi de birileri projesine dahil etmiş belli. yürür bu kız. bug’ı çözmüş.
 • 1996lı şarkıcı.

  fifth harmony kadar üyeleri solo olarak iyi, grup halinde kötü bi girl band yoktur herhalde.

  motivation
 • beyonce ve nicki'den sonra ablası rihanna tarafından da övülmüş, nyfw'deki defilesinde yürüsün istemiş rihanna. belli elinden tutup yürütecekler bu kızı.*

  bu arada içten içe camila cabello'dan daha başarılı olmasını istediğim doğrudur. ha bu camilla hanımın taa x factor zamanlarından konuşmaları ifşa edilmişti ve o mesajların arasında normani hakkında da yazdığı ırkçı mesajları var. ergenken tam bir gerzekmiş bu camila. yalnız özel mesajlarında değil twitter hesabında da bir sürü ırkçı tweetler atmış. (bu arada bu hesap harry styles fan hesabıymış, şimdi de taylor swiftle yakın arkadaş camila. merak ediyorum hiç garipsemiyor mu camila ya da taylor. ben olsam utancımdan yerin dibine girerdim çünkü.)

  şimdi camila ne kadar üzgün olduğunu, akıllandığını filan söylese de ırkçılığın nefretin en derin hali olduğunu ve küçük bir yara gibi kolay kolay iyileşmeyeceğini düşündüğümden allahından bulsun diyorum.

  normani de yürüsün gitsin, hatta koşsun direk.

  birazcık fangirllük var evet.*