• /r9k/ ve pepegillerin kadim düşmanıdır.
  • her gün karşılaşabileceğiniz, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan, ana akım medyayı benimsemiş, o an ne popülerse ona inanan, yapan, dinleyen pek bi özgünlüğü olmayan tipleri tanımlayan ifadedir. toplumun çoğunluğunu kapsar.
  • genel olarak gerizekalı diye addettiğiniz insanlar bu insanların içerisinden çıkar. aslında bu cümle biraz optimist oldu, toplum içerisindeki her türlü gerizekalılık direk bu insanlara aittir. bu cümlemi politik bir görüşe göre gruplandırmamak lazım, bir normie bunu okuyorsa ilk hareketi bu olurdu. o yüzden kısa bir örnekle entry'i bitireceğim. 2013'te yazı copy-paste ederek hükümet düşüreceğine inanan insanlar da bu gruptandır, 2 paket makarna, 1 paket kömüre oyunu gözü kapalı satanlar da. anlayacağınız üzere normie denen grup düşündüğünüzden çok çok çok daha büyük bir gruptur. ben bir sürü insanla sırf şu koyunluğu gördüğüm için alakamı kestim ve şimdi bakıyorum ki, çok doğru bir karar vermişim. sürünün gittiği yere gitmekten başka özelliği olmayan biriyle vakit geçirmenin ne gereği var?
  • edgelord'ların köklerini kurutmaya yemin ettiği insanların neredeyse tamamı bu gruptadır.
  • tam manasiyla populer kultur kolesi insanlar icin kullanilan sifat.
  • en çok normielerin kullandığı kelime. türkiye'de birbirine ergen diye hakaret eden herkesin ergen olması gibi.
  • her şeyden biraz biraz bileyim derken bi'bok bilemeyen insan modeli.

'bilmesi' bile bir avantaj olabilir aslında.
    yetmez ama evet.
  • bazılarını dışarıda tutarak söylüyorum;genelde"ben farklıyım, havalıyım moruk oh ye"modunda takılanların kullandığı bir kelimedir.
  • norm ender fanlarinin ismidir.
hesabın var mı? giriş yap