şükela:  tümü | bugün
  • "sen avukatı mısın?" diyecekler olacaktır fakat tamamen gözlemlediğimi söyleyeyim. yani dışarıdan bir "gözlemci" olarak söylemem gerekir ki, bu yazar arkadaş belki de sözlükteki en büyük lince maruz kalmış durumda.

sebepler:

1- atatürk'e küfür etmiş.

entrylerinde atatürk'e küfür etmiyor dikkat ederseniz. atatürkçü'lere küfür etmiş. bunun kesinlikle savunulacak bir noktası yok, kötü bir üslup kullanmış fakat şunu belirtmek gerekiyor ki, bu küfüre atatürkçü'lerin tetiklenmesi gereksiz, spesifik bir gruba yönelik söylem. belki ata'nın üzerinden kirli politika yapan atatürkçülere söylüyordur. entrylerinden gördüğüm kadarıyla öyle.

aynısı ak partililer için yapılıyor. ak partililer için edilen küfürlerin haddi hesabı yok.

peki bir ak partili seçmen, vatandaş, bu küfürleri üstüne almalı mıdır? kesinlikle hayır.

sözkonusu küfür bir siyasi ideolojinin tamamına edilmiş olsa bile, bu "sözlük yönetiminin" kuralları dahilinde cezalandırılır. yazarın provokatif, etnik grupları, görüşleri asağılayıcı başlıklar açıp açmadığı kontrol edilip gerekeni yapılır.

bu durumda sözkonusu yazarın, kendisinden bağımsız olarak kendisine ve ailevi değerlerine küfür edilip, hedef gösterilmesi, fethullahçı terör örgütü ile iliskilendirilmesi, başta etik olmamak üzere hukuka aykırı bir davranıştır. birini bu şekilde karalamak, şayet elinizde bir dayanak yoksa "sıkıntılı" bir durumdur.

2- baklavacı sahiplerini desteklemiş.

açıkçası burada o baklavacıları destekleyip desteklemediğini bilmiyorum, sanırım objektif gözlemlemiş. yani bana sorarsanız, bu durumda yapılabilecek en makul davranış, bu adamların hüküm giyip giymediği. suçu kesinleşmemiş herkes, hukuk nezdinde "suçsuzdur." sanırım bu arkadaş da aynı fikirde.

olayın detaylarını bilmiyorum fakat zaten kesin sonuçlanmış bir hukuksal süreç hakkında herkes bir " fikir" beyan ediyor. bu arkadaş da fikrini beyan etmiş olabilir. sonuçta süreç belirlenene kadar, beyan ettiğimiz her fikir subjektif olacaktır.

sonuç olarak fazlasıyla linç edildiğini, hatta yazarın özel hayatını tehlikeye sokabilecegini düşündüğüm bir linç gerçekleşmiş. bu benim aklıma, erol taş'ın evinin, erol taş'ı gerçekten "kötü" biri olduğunu düşünen yerli halk tarafından taşlanması durumunu getirdi. orada da evi taşlayan insanlar, neyi taşladığını bilmiyordu.

o yüzden demem o ki,

insanları okuyup anlamadan, peşin peşin linç etmeyelim.

ve son olarak, hukuksal olarak suç işlememeye çalışalım. en mantıklı olan bu sanırım.
  • (bkz: bsg)
  • sen avukatı mısın değil de, sen tokmakçısı mısın sorusunu yöneltmek istediğim işsiz yazar tespiti.
    uzun uzun yazmış lan bir de.
    vay amk ne hayatlar var.
  • kesin haksız yeredir zaten amk. haklı yere linç yiyen göremedik bir türlü

(bkz: tamam kardeşim)
  • sen de en az onun kadar orospu çocuğusun...
  • inşallah emeğinizin hakkını almışsınızdır bu seyitoğlundan. kalkıp iki kilo baklava karşılığı bunları yapıyorsanız yapmayın kardeşim o kadar da iki paralık insan olamazsınız benim gözümde
  • adam kendini zorla linç ettiriyor sonra gelip burada haksız yere linç edilmesi diye başlık açıyorsunuz.

olaya objektif bir şekilde yaklaşsa kimse birşey demezdi. ama objektifmiş gibi yaparak adamı savunması ve bunu birden fazla başlıkta yapması linç edilmesine sebep oluyor.
  • hafif nötr, apolitikmiş gibi davrandığında akit olduğu anlaşılmıyor sanan bir yazarın bomboş beyanıdır.

he canısı he, haksız yere linç edildi meslektaşın. darısı senin başına. allahın maaşlı maşası seni.