• bugün yayınlanmış olan immortal albümü..

bir abbath hayranı olarak şunu söylemek isterim;
    immortal benim için abbath demekti. abbath ayrılıp kendi müzik yaptığında çok iyi şeyler yapacağına inanmıştım. yaptı da.. 2015 yılında çok tatlı bir albüm yaptı ve lezzetle dinlettirdi kendini. ancak nedense immortal tadı alamamıştım ben. oysa immortal=abbath demek değil miydi?

şimdi abbath olmadan çıkarılan northern chaos gods albümünü dinlediğimde bir sons of northern darkness, bir at the heart of winter tadı alıyorum.. aslına bakarsanız immortal tadı alıyorum.

başıma bişey gelmeyecekse immortal = abbath değilmiş...

tanım: daş gibi albüm.
  • tam karakış albümü. aylardır dinlendiriyordum bu havalar için. şimdi anlık şehirden kırlara doğru yolculuğum başlamıştır artık. dağlar, bayırlar, ormanlar daha sert daha vahşi. kuzgunuyla, kurduyla çiğ et kemirme vaktidir zaman.
  • abbath'sız bir immortal'ın nasıl olabileceğine dair derin şüpheye düşen hayranlarına zımba gibi bir cevap verdiği albüm. demonaz'ın bu grubun her şeyi olduğu böylece tescillendi gibi bir şey. leş vokaller, daha agresif bir tarz, söz ve beste yapımı, her şey müthiş. biraz da eski albümlerde daha kesif hissedilen blackened thrash'e geri dönüş var gibi, mesela çok net blizzard beasts ve at the heart of winter kombinasyonu tadı almak mümkün. özellikle mighty ravendark çok sağlam.

kanımca şimdilik 2018'in en büyük metal olayı. temmuz ayında piyasaya sürülmesi biraz garip ama mevsimsel karmaşa yaşamak isteyenler için birebir. *
  • oldukça beğendiğim bir albüm oldu. demonaz vokallerinden bu kadarını ummuyordum; o soğuk ve epik immortal atmosferine çok iyi gitmiş vokalleri. craft'ın white noise and black metal albümü ile 2018'in harikalarından!
  • immortal diskografisinin en iyi albümlerinden biridir. zaten kötü albümü olmayan bir grubun, en önemli elemanını kaybettikten sonra bu kadar üst düzey bir albüm yapması muhteşem bir başarı...
  • demonaz > abbath denklemine sahip black metal albümü.
  • marduk - viktoria albümünün 7,5'luk çıkmasının üzerine sağlam yardırmış immortal albümüdür. immortal'ın önceki albümlerine selam çakarken (mesela vokaller at the heart of winter öncesi immortal, kimse de dememiş ama bariz ilk 3 albüm abbath bence) ulan ben bunu daha önce dinlemiştim dedirmeyecek kadar da özgündür. hızlı şarkılardan hoşlandığımdan dolayı benim favorim albüm ile aynı isimli northern chaos gods.

puanım 9

bence en kısa sürede öpüşüp barışsılsın, sonuçta kayın olmuş adamlarsınız, bayramda seyranda karşılaşınca ailede gerginlik olur yapmayın *.

şakayla karışık şu albümdeki müziği abbath vokaliyle dinlemek isterdim.
  • büyük ihtimalle warhammer fantasy'den ilham alınmış bir atmosferik yarak metal eseri.kulaklıkla dinledikten sonra oluşan baş ağrısını dindirmek için de viski kullanılıyor.

(bkz: norsca)
    (bkz: old ones)
hesabın var mı? giriş yap