• harika bi diziydi...
    kızılderilinin hayraniydim..
  • ayrica oynayan hatuna (daha sonra "dagci" filminde oynadi) asiktim...
  • trt'de yayınlanmış olan süper bir diziydi. hiçbir şekilde reklamı yapılmadığı halde iyi bir izleyicisi vardı. adam cok iyi bir karakterdi ama sonradan kayboldu ortaliktan, ilerki bolumun tekinde kopru bekcisi olarak tekrar cikmisti.
  • başta kızılderililer olmak üzere dizideki herkes teker teker eli öpülesi insanlardı ama chris'in gerçekten de apayrı bir havası vardı."evet dostlar" diye başlayıp bittiğinde ağzınızı bi karış açık bırakan cümlelerini bugün bile hatırlar gibiyim.
    dizinin bir bölümünde karakterleden birinin de söylediği gibi (barı işleten ve taş gibi bir karısı olan orta yaşlı adam olabilir ama emin değilim) cicely tamamen gerçek anlamda ideal bireylerden oluşmuş ütopik bir toplumdu.
    babaannem öldüğünde bile fazla sarsılmayan ben dizi bittiğinde uzunca bir süre yas tutmuştum.
    zamanında bu diziyi seyredip bir şekilde sevmiş olanlarla bugün deliyüreklerden televolelerden kaçıp sözlüğe sığınanlar aşağı yukarı aynı insanlardır.
  • muhtesem bir diziydi trt2 de yayinlanirdi özellikle bir bölümü beni cok etkilemisti doktar ortadan kaybolduktan sonra bir gun sehre geri donuyor ve hayatin anlamina veya öyle bir seylere dair bir yolculuga cikmaktan bahsediyordu ve simdi ismin hatirlamadigim ama onu asik oldugunu dusundugum kadini alip karli alaska daglarina dogru bir yolculuga cikiyorlardi sonunda ulastiklari yer newyork'tu çok güzel bir bölümdü...
    ayrıca kızılderili sekreterin bir hayranıda benim
  • benim anımsadığım ilk anektod şöyle: hekimimiz bakkal dükkanındadır, bakkalı işleten teyze oğullarını anlatır.
    bakkal teyze - iki oğlum var, biri kamyon şöförü, çok iyi çok iyi trompet çalar, tüm amerikayı dolaştı vs..
    hekimimiz - ya diğeri?
    bakkal teyze - ha o mu? o borsacı..!
  • doktorun kocaman kendine has yöntemleri olan anaç kızılderili bi yardımcısı
    vardı
    dj de az bunalım değildi.
    kasabada tek bir dükkan vardı iğneden ipliğe yok yoktu, herşey oraya gelirdi
    ayrıca bir nevi postane gibiydi.
    o insanların naifliği hep hafif bir gülümseme yaratmıştır bende.
    hele doktorla kızın arasında zaman zaman gerilim yaratan bir türlü adı
    konulamayan dostluk ötesi ilişki çok hoştu (maddy-david (bkz: mavi ay)gibi çekişmeseler de
    eğlenceliydi) pembe yanaklı hoş bir hatundu
  • dostluk arkadaslik sevgi saygi ordek kavramlarinin dibine ot tikamis bir dizi idi
  • doktor yahudiydi.adi flesichman di.kisa sacli kiz cok hostu.
    her bolum biterken iyi bir sarki calardi.
    guzel diziydi.sozluk user lari olarak tekrar yayinlatalim.
  • sasha ve john digweed in hazirladigi, tapilasi trance compilationlari. mukemmel atmosfer, mukemmel ritim.
    oof of.
hesabın var mı? giriş yap