şükela:  tümü | bugün
  • 9. yüzyılda, kendi yurtlarındaki harald tarafından ölüme mahkum edilmiş, asbjörn isimli bir kaptanın komutasındaki vikinglerin ingiltere'ye ulaşıp onurlarını temizlemek üzere yola çıkmasını ve sonrasında gelişen durumları anlatan bir filmmiş kendileri, çekimleri daha yeni yapılmakta anladığım kadarıyla.

johan hegg filmde valli isimli bir vikingi canlandıracakmış.

yardırması dileklerimle.
  • fragmanı yayınlanmıştır.
    http://www.youtube.com/watch?v=nkhxt8hnu78
  • jason stackhouse'ın da oynadığı film.
  • ed skrein, tom hopper, johan hegg gibi isimlerin oynadığı merakla beklediğim film...
  • türkiye'de ne zaman vizyona gireceğini bilmediğim ve internetten öğrenemediğim film. heyecanla bekliyoruz. vizyon tarihini bilen yeşillendirirse sevinirim.
  • ortamlara düşmüştür.

5.4'lük imdb puanını sallamadan izledim dün.

iyi de yapmışım, gayet izlenebilir, eğlencelik filmdi.
  • hiç beklenti olmadan izlendiğinde insanı oyalayabilecek film. iyi çekilmiş, oyuncular fena değil, temposu iyi ayarlanmış ama üç ekşi sözlük yazarı bir araya gelsek daha kötüsünü yazmayacağımız basit ve klişelerle dolu bir senaryoya sahip film.

vikingleri alışılageldiği üzere insanlıktan nasibini almamış barbarlar olarak yansıtmaması başarılı, ama iskandinavdan çok anglo-sakson havasına sahip vikingler ile başarısız.

ryan kwanten hristiyan keşişi diye yanlışlıkla sholin keşişini canlandırmış filmde, filmin dikkatimi çekme sebebi kendisinin rol alışıydı, jason stackhouse havası olmadığından kimseyle yatmadı film boyunca.
  • izledikten sonra amon amarth dinlettiren film.
  • benim gibi bir viking/norse hastası bir adamı bile zar zor içine çeken, sıradan bir macera filmi. avrupa sineması olmasına rağmen, viking havasını pek estirememiş, bir hollywood tarzı söz konusu. ha ama berbat değil, zamanınız çok bolsa ve sıkılıyorsanız vakit geçebilmesi için izleyin, başka izlemeyin.

--- spoiler ---

o değil de belirtmeden geçemeyeceğim. kulağının içinden beynine kadar, el uzunluğunda bir mermer parçası sokularak nihayet öldürüldüğü düşünülen adamın, üstelik de bataklığa batmış ve boğulmakta iken, "yııııaaaah!" narasıyla birden ortaya çıkması sahnesinin gerekli olduğunu düşünen senarist, senin başarılarının devamını diliyorum. baş kötü karakterin bir türlü ölmemesi klişesine alışkınız ama bu kadarı da artık yeter.

ha bir de filme başlarken johan hegg'in biraz daha süre alacağını ummuştum ama filmin başında öldü.

--- spoiler ---
  • filmin en iyi tarafı kapanış müziğidir: amon amarth