şükela:  tümü | bugün
 • gecen haftaki turkiye yenilgisi ile ilgili demeclerini bugun ve dunku gazetelerde okudugum takimdir.

  sonucta ota boka cip istemeyen, ana kuzusu, baba usagi, kisiliksiz, sumuklu, ama is mafyaliga gelince mangalda kul birakmayan bir milli takimim olmasindansa, insan olmanin guzelligini yasayan, hatasini kabul eden, sorumluluk alan ama varsin sktigimin avrupa sampiyonasina gidemeyen bu takimin, milli takimim olmasini daha cok isterdim.

  buyuk ama mutsuz olmaktansa, kucuk ama mutlu olayim hoca.

  o zaman futbolu sevebilirdim belki de.
 • ahmet cakar'a gore "yarma"lardan oluşan milli takım.
 • bizden iyi olmasınlar topu yere indirmek ne kelime topu yerde gormeye tahammülü olmayan kişi topluluğu...
 • daha maç* sırasında rıdvan tarafından her uzun topta 'bak yine şişiriyorlar', her kale vuruşunda 'bak uzun atacak yine' lafları ile itin götüne sokulup çıkarılan takım. ya tamam anladık da adamlar öyle oynuyorlar. biz nasıl baskı karşısında siniyorsak, kapalı defansları geçemiyorsak, havadan oynayamıyorsak, taç atışından tehlike yaratamıyorsak onlar da öyle oynuyorlar. bize kanıtlanmaya çalışılan şey nedir?

  ha düne kadar o şekilde oynayarak iyi kötü bir yere gelmiş, kazanması gereken maçları kazanmış, türk milli takımı -allah korusun- bir düdüklük yaparsa avrupa şampiyonasına gidecek olan takımın teknik direktörüne gidip de 'aga siz böyle oynuyonuz ama yanlış yoldasınız bak söyliyim, böyle şişir şişir bi yere kadar' denebilir tabi norveççesini bildikten sonra. ompa til du dor.
 • dünya üzerinde brezilya milli futbol takımı ile en az 1 maç yapmış olup da kaybetmeyen tek takımdır. yaptıkları 4 maçın 2'sini kazanıp 2'sinde berabere kalmışlar. kazandıkları maçların birisinin 1998 dünya kupası'nda olduğunu da hatırlatmakta fayda var. en son maçları ise 2006 yılındaki hazırlık maçı ve skor 1-1..
 • 2014 dünya kupası avrupa elemeleri kura çekimlerinde 1. torbada yer alan takım. diğer torbalardaki takımlardan birini sevindirmek için konmuş gibi görünen takım.
 • tam tokatlamalık milli takım, faroe adalarına bile defans yapıyorlar.