şükela:  tümü | bugün
 • norveçe gitmek için alınması gereken schengen vizesi .

  öncelikle vize işlemlerinin sadece ankaradan norveç kraliyeti büyükelçiliğinden verildiğini belirterek detaylara girebiliriz.fahri konsolosluk olan istanbul, izmir, antalya, marmaris ve iskenderun konsolosluklarından kesinlikle vize başvurusu yapılamamaktadır.
  ankara büyükelçiliğine; çankaya cinnah caddesinden yukarı çıkarken farabi geçitini geçtikten sonra kanada büyükelçiliğinin az ilerisinde sağda kırkpınar sokağa girdikten sonra yaklaşık 250 m sonra ikamet etmektedir.
  vize başvuruları hafta içi pazartesi-perşembe günleri 09.00-12.00 ve cuma: 09.00-10.30 saatleri arasında şahsen yapılabilmektedir.
  işlemler turistik vizeler için 1 hafta sürmekte, sonuçlanan işlemler için yine şahsen büyükelçiliğe gitmek gerekmektedir.
  detaylı bilgiyi :

  http://www.norway.org.tr/info/tyrkisk.htm

  adresinden edinebilirsiniz.
  (bkz: 21 kasim 2006 iron maiden oslo konseri)
  (bkz: bekleyelim görelim)
 • 31.10.2006 da başvurarak 10.11.2006 da (başvuru tarihinden itibaren 10 gün) alabildiğim schengen vizesi.
  "vize başvurunuz olumlu bulundu" telefonunudan sonra bile pasaportu almak için bile aynı gün içerisinde iki kere şahsen ankara elçiliğine gitmeniz gerekiyor.mümkünse (tarafımdan denenmemiştir) iyice araştırarak daha mülayim bir schengen vizesi alarak başka bir ülke üzeri norveçe giriş yapmak tavsiye edilir.
 • "my way or the norway" düsturlu kağıt parçası.

  türkçe meali :ülkemize gelmek için uğraşacaksın biz ne dersek yapacaksın.
 • yazılanların aksine istanbul'dan başvurulmuyor. tek yol çankaya'daki konsolosluğa gitmek. atakule civarı bi yerde. kanada elçiliğinin hizasında olması lazım. onun sokağında yani. o da alman elçiliğinin üst sokağında kalıyor. aslında gitmesi kolay yani. hatta, güvenpark'tan yukarı doğru yardırın, kanada bayrağını gördüğünüzde ilk sağa dönüp, birinci sağı gördükten sonra* zaten sağda göreceksiniz.

  vizeye gelince, tahmin edebileceğiniz gibi bomboş. anlayışlı bi ekip çalışıyor. benim belgelerim eksikti, "sen git bak hemen şurada yapıyolar" dediler, çıkartılması zaman alabilecek belgeleri aynı sokak üzerinde yer alan mekanlardan 15-20 dakikada hallettim.

  pasaportumu da 4. günde elime almıştım. tabi bu biraz da ups farkı.

  bu arada o bahsettiğim anlayışlı ekibin mensuplarından biri, veznede duran kadın. buradan öpücüklerimi yolluyorum. ne şeker şeydi öyle.

  dönerken de ipnelik etmeyin oradan kızılay'a yürüyün. zaten yirmi dakkadan biraz fazla sürüyor.
 • istanbul'dan (hatta marmara bölgesinden) almayı düşünen yazarlara, bana ulaşırlarsa yardımcı olabileceğim vize.
 • detaylı bilgi almak isteyenlerin http://www.visaistanbul.com/norvec adresine uğramaları gereken vize.
 • alınması biraz zor olan vizedir.
 • biraz zor verilen vize, müslümanları çok sevmezler
 • klasik bekletme süreleri olan 2 haftanın ardından 6 ay çok girişli olarak aldığım vize.