şükela:  tümü | bugün
  • hayatimda gormedigim bu ulkeyle ilgili olan istegim.
    sogugu cok sevmeyen bir insan olarak neden bu kadar istiyorsam..
  • dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri de olsa beni mutsuz edecek yaşamdır.

soğuktan, karanlıktan ruhu daralan bir tipseniz yaşam kaliteniz yüksek de olsa mutsuz olursunuz. hele hele güneşi tepede görmeye alışmış ege çocuğu iseniz işkence gibi gelebilir.
    bizim memlekete allah muhteşem bir coğrafya vermiş gerisini koyvermiş işte.
  • herşeyi, herkesi bırakıp çekip gitme isteği tavan yaptığında aklıma ilk gelendir. 6 ay mı dayanabilirim. olsun. 5 ay mı? 2 mi? hiç farketmez. yeter ki hiç tanımadığım, dillerini bilmediğim beni belki de garipseyecek insanların içinde ama istediğim coğrafya da mutsuz olayım.
    rüya gibidir.
    şimdilik..
  • (bkz: ediz hun)
  • kurularından toplamayı bilmeniz gerekir öncelikle.

sonra kralsınız zaten.
  • anca rüyamda tekirdağ-edirne yolunu norveç sanarak yapabileceğim eylem. rüyamda bile göremem o derece. keşke bi imkanım olsa da gidebilsem..
  • iyi bir gelire sahipseniz gezmekten asla bıkmayacağınız bir doğal güzellik içinde yaşamak demektir. zira henüz norveç kadar doğal güzelliği olan memleket çok az duydum.
  • soğuk bir memlekette yaşamaktır.
  • 4 mevsimi bulutlar ile çevrili bir ülkede 3 öğün deniz ürünleri ile yaşamaktır.
  • dünyadaki cennette yaşamaktır...ama ne yazık ki bize değil de üç beş milyon insana nasip olmuştur anasını satayım...biz hala huzurun yalnızca sözlükte bir kelime olduğu, hayat üniversitesi mezunlarıyla dolu, sokağa tüküren, medeniyetin m'sinden haberi olmayan insanlarla dolu olan, içerisinde aksaray* denen hastalıklı yeri barındıran bu ülkede yaşayalım....ha norveç'te yok mudur böyle insanlar, belki vardır da azınlıklardan vardır, yoksa benim norveç'li kardeşlerim öyle şeyler yapmazlar, onlar saygı konusunda, kaliteli yaşamak konusunda aşmıştırlar...

şimdi ben iskandivan kültürüne aşık, norveç sinemasına deli, norvççe'ye hayran birisi olarak az çok gözlemledim norveçli'leri, norveç kültürünü falan...gözlemledikçe de daha çok sevdim...soğuk iklimin yaratmış olduğu depresif bir ruh hali ve intihara olan meyilleri dışında bir sorunları yok kendilerinin...bir breivik sorunu var ama o bambaşka bir konu...onun dışında sahip oldukları refaha rağmen çok da gösterişli yaşamayan, şıklıktan ziyade ergonomiye önem veren, ülkesi ve kültürüyle gurur duyan insanlar norveç'liler...e doğal olarak da bu insanların ülkesinde + bu mükemmel doğayla yaşamak mükemmel bir durum...ama dediğim gibi herkese nasip olan bir şey değil...

norveç'te yaşamanın benim için en kötü tarafı denizden çıkan hiç bir şeyi yemediğim için beslenme sorunu olurdu herhalde...yoksa imkanım olsa hemen gider karışım anders'lerin, victor'ların, emma'ların arasına mutlu mesut yaşarım...