şükela:  tümü | bugün
 • 8 yaş ve üstü için hazırlanmış.
  http://i.hizliresim.com/1vjb8j.png
  ekran görüntüsü koyduğum bu sahnede yazan bilgi "yaş sınırı 8 ve üstü olarak belirlenmiş" olduğu için ben de bunu "8 yaş ve üstü için hazırlanmış." olarak aktardım. hatalı ise lütfen düzeltin madem burada "suçlu" benim...
  video izlemeden mi yorum yaptınız nedir?

  tv'de yayınlanıyormuş.
  https://www.facebook.com/…ow/videos/712706795546359

  "başlık engelleme iyi ki var" ve "algı yönetimi" falan denmiş. lan olm açın bakın entrylerime, başlıklarıma. rusların sayfası in the now'da gördüm bugün. ve paylaştım. video içinde de 8 yaş ve üstü yazıyor. herhalde algı yönetimi yapmak için abd'den yayın yapan rus sayfası/sitesi in the now'a yaptırmadım bu videoyu di mi?

  bir önceki açtığım başlık da soma 301'de doğum yapan kedi o da mı algı yönetimi?

  büyük bir dikkatle ve ısrarla yorum yapmadan yazdım ilk entryi. gelmiş algı yönetimi diyorsunuz.

  bunun yanında zaten varmış bu başlık. gidin orada kavga edin çok istiyorsanız.

  ayrıca seks eğitimi ile çocuğun nasıl olduğunu anlatmak arasında ne fark var? bu mu algı yönetimi?
  bu bildiğin seks eğitimi. çocuk nasıl oluyor diye anlatacak olsa oral seksi vs anlatmaz herhalde? birleşmeyi anlatır gebeliği anlatır vs.

  ayrıca bir çocuk 8 yaşında üremeyi cinselliği öğrendi diye 10 yaşında sevişmesi gerekmiyor. kafanızdan element uydurmayın.
 • norveçte, isveçte, almanyada ve tarihte "ağzına sıçtığımız" şimdi içinse bizim katlarımız büyüklüğünde olan avrupanın birçok ülkesinde küçük yaştaki çocuklara erkek ve kadınların cinsel organları ders olarak anlatılıyor. ama bir kadını nasıl daha güzel sikersin, onu nasıl uçurursun değil; sağlık esas alınarak.

  bizim genç kızlarımız gibi, özgürlük adı altında ve merak duygusu eşliğinde 18 yaşına girer girmez gördüğü tüm erkeklerle yatmasın diye, bizim erkeklerimiz gibi 30 yaşına geldiğinde 12 yaşındaki kız çocuğuna gözü kaymasın diye yapılan mantıklı insan hareketidir. özetle olması gerekendir.

  edit: kendi isteğiyle olduğu sürece, kimin kaç yaşında ne yaptığı umrumda değil, karışmak da hakkım değil. fakat kadınların büyük kısmı, gençken yaptığı hatalardan yakınıyorlar. bunu eğitimsizliğe bağlıyorum.
 • (bkz: #59179108)
 • "her şeyin başı eğitim, bütün bu sorunlar eğitimsizlikten kaynaklanıyor" cümlesinin daha fazla kurulmaması için yapılması gereken eğitimdir.
 • gelişmiş ülkenin gelişmiş insanlarının başlatmış olduğu uygulamadır.
  bu yüzden gıptayla bakıyorum böyle asil ülkelere.

  malum biz de herşey ayıp ve günah olduğu için, tecavüzde ön sıralardayız.
 • lan adam 14 yaşındaki çocuk ile 14 yaşındaki çocuk cinsel ilişki yaşayabilir dediğinde moderen diğer ak partili sapıklar abi ergenliğe girince evlenilebilie dediği zaman dinci yobaz.

  14 yaşında çocuk lan bunlar. bir karar verin amk. dün çıkarılan yasaya çemkiriyorsunuz ama evlilik dışı cinsel ilişkiye giren 14 yaşındaki çocuk sizin için bu olayda çocuk olmaktan çıkıyor. amacınız ne nasıl pislik insanlarsınız siz.
 • cinsellik eğitimidir. erken yaşta gebelikleri önler, küçüklerin bedenlerini tanımalarını ve sorumluluk bilincine sahip olmalarını sağlar. şu anda türkiye gündeminde bulunan erken yaşta evliliğin* meşrulaştırılması rezaleti ile uzaktan yakından alakası yoktur.
 • dindar insanlar için bkz: anlayamazsınız

  seküler insanlar için bkz: anlatamazsınız
 • kesinlikle çocuk nasıl olur masumca bunu anlatan bir program değil. (bkz: a brave new world) (bkz: sexting our children) dünya artık çocukların masumiyetine tahammül edemiyor. pizzacı sapıklar da 12 yaşındaki çocukla "evlenip" sapık hislerini meşrulaştırdığını zannedenler de aynı tarafta. cinsel eğitim bilimsel olarak verilecekse de bu açıkça 8 yaşındaki bir çocuğa bilimsel olarak üremeyi ve seksi yaşına göre anlatan bir program değil. bu bizi bekleyen cesur yeni dünya''ya giden bir patika. "bildiğimiz anlamda" çocukluğun adeta ortadan kaldırılmasına doğru giden, "güya" iyi niyet taşlarıyla döşenmiş...
 • sansürsüz serisi şu youtube linkinden izlenebilir.

  (bkz: ağlamıyorum gözüme medeniyet kaçtı)