şükela:  tümü | bugün
 • ingilterenin ikinci üçüncü bazen 1. liglerinde gezinen, sarı yeşil formalı asansör takımlardan biri.
  şu an kaçıncı ligde bilemiyorum.
 • renkleri hosuma gittiginden kucukten beri sempati duyarim bu takima.maclarini 21468 kisilik carrow road'da oynarlar.
  (bkz: the canaries)
 • ingiltere division 1 de lider olan, son 3 haftadaki ustun formunu surdurmesi durumunda gelecek yıl premier ligde izliyecegimiz takım. bahiste para kazandırdıgı icin bi sempatim vardır bu takıma.
 • sunderland'in crystal palace'a 3-0 yenilmesi neticesinde first division'da ilk ikiyi garantilemiş ve 2004-2005 sezonunda ingiltere premiere liginde oynamaya hak kazanmış* takımım. 1995'den beri süren premiere lig özlemi bitmiştir. ama havaya girilmemesini ve first division'da liderliği son haftaya kadar koruyup taraftarlarına bir de şampiyonluk zevkini yaşatmalarını temenni ediyorum.
 • (bkz: norwich)
 • takımın sembolü kanaryadır, ambleminde de sarı bir topun üstüne konmuş sarı bir kanarya vardır.
 • 2008-2009 sezonunu 22. sirada tamamlayarak championship den sondan ucuncu olarak league one a dusen ingiliz takimi.
 • ilginç bir başarısı var bu kulübün. 65 gol yiyip, 61 gol atabildiği bir sezonda premier ligi 3. sırada tamamlamış 90'larda. geç de olsa tebrik etmek isterim. neticee tarihe geçmişler.
 • taraftarına sezonun daha ilk maçında 350 poundluk kombineyi parçalatan league one takımı.

  norwich city geçen cumartesi 107 yıllık kulüp tarihinin, en ağır iç saha mağlubiyetini aldı. colchester'a 7-1 mağlup oldular. dakikalar 22'yi gösterdiğinde durum colchester lehine 4-0 olmuştu bile. o anda da sahaya isimleri halen açıklanmayan bir baba-oğul norwich'li taraftar atladı. sezon başında 350 pound saydıkları kombineleri yırtıp iskoç teknik adam bryan gunn'ın suratına çarpmışlar. tabi hemen güvenlik görevlileri baba-oğulu sahanın dışına almış, büyük ihtimalle de bir daha ömür boyu carrow road'a giremeyecekler ama hadisenin etkisi büyük oldu. zaten bir çok taraftar da skor 4-0'a gelince stadyumu terkettiler. geri kalanlarda 7 gollük bu tarihi mağlubiyet sonrası yönetimdeki herkesin istifasını isteyen protestolarda bulundular maç boyu ve sonrası. oyuncular da kombine imhacılarından nasibini almış. 50 yıl sonra üçüncü lige düşen norwich city'nin sezon açılış bilançosu. kalede görülen 7 tane gol, sahaya atlayan ve tutuklanan 2 taraftar, küçük düşürülen bir teknik direktör, maçı yarıda bırakıp giden binlerce taraftar ve giden 700 pound....daha iyisi olamazdı...

  http://vliegendenederlander.blogspot.com/…city.html