şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni nesil progresif rock ın en nefis mimarlarından olan italyan müzik grubu.psychedelic , space rock kategorisinde incelenebilir. 2005 yılına ait sol29 ve 2008 yapımı lightdark gibi 2 muhteşem albüme sahiptirler.porcupine tree, no-man,pink floyd, sigur ros, etkileri görülmektedirki ne mutlu onlaradır.buda kadrosudur giancarlo erra(vocals, guitars, keyboards), paolo martellacci(vocals, synths, keyboards), alessandro luci (bass, upright bass, keyboards), paolo vigliarolo (acoustic guitars) gigi zito(drums)...
  • çok dingin bir havada müzik yapan, daha ilk dinleyişinizde sizi saran güzel bir grup.
  • "sonbahar - kis muzigi" yada "hava sogukken gunesin isitmamasi" gibi betimlemelerle tanimlanabilecek, giancarlo erra onderliginde 2002'de kurulmus, progresif rock icra eden italyan grup. 2015 yilina gore yayinlanmis 4 albumleri bulunmakta;

afterthoughts (2013)
    a sense of loss (2009)
    lightdark (2008)
    sol29 (2005)

progresif rock sevenler bu guzel grubu gozden kacirmasin.
  • anlamadığım bir şekilde popüler olmamış, duyulmamış italyan progresif müzik grubu.

son iki albümlerinde yaptıkları müziği biraz daha basitleştirmiş olsalar da hala tarzının en iyilerinden oldukları kesin. sadece türkiye'de değil avrupa'da da değeri bilinmiyor bu arkadaşların, kendilerini yakından takip ettiğim için biliyorum verdikleri konser sayısı çok az.

bu kalitede iş yapmaya devam ederlerse mutlaka bir gün patlama yapacaklarına inancım tam.
  • üstte yazdığım tespitin ardından geçenlerde yaptıkları albümle beraber kendilerinden umudu iyice kestim.

uzun uzun şarkılar yapan, müzikal yapısı enstrümana dayalı olan, bateri ve gitar soloları içeren özgün bir gruptan; elektronik altyapılı, solosuz ve daha kötüsü gitarsız, kısa şarkılar yapan bir gruba dönüştüler sonunda.

götünüze sokun şu elektronik müzik aşkınızı ya. radiohead'leşmeye çalışmayın. özgün bir sound yakalamışken nedir bu değişme aşkı. en sevdiğim grupken yeni albümünü 3 kere dinlemediğim bir gruba dönüşmek gerçekten fazladan çaba ile başarılabilirdi. kutluyorum.

hayır grubun vokali ve frontmani ile facebookta arkadaşım, nasıl kırmadan söyleyebilirim bunları bilmiyorum, o yüzden söylemiyorum.

güzel zaman geçirdik nosound ama yollarımızı ayırma zamanımız geldi. nerde my apology , winter will come nerde bu albümdeki elektronik şarkılar.
  • radiohead'in "pyramid song" şarkısını daha iyi hale getirmişler. ayrıca eylül başında çıkarttıkları "allow yourself" ile yeni hafif trip-hop bir hale gelmişler. beğendim.