şükela:  tümü | bugün
 • sava$ sahnelerini birebir nakletmi$, kehanetlerin boku cikinca zannedersem boynu vurdurulmu$ medyum memi$.
 • depremden sonra kehanetlerini yazan kitapların satışı patladı. söledikleri ne kadar dogru bilinmez ama ölüsünün bile para ettigi kesin ...
 • arkadasa gore 1996 da yunanistan turkiye savasi cikmasi gerekiyordu... kardak disinda dise kovuga sigan bi bok olmadi.. ya savas gormemis, ya dayak yememis.
 • baba hani; nerdesin silindin bi anda... kesin olaraq verdiği tarih "20 temmuz 99" dediler, olmadı "8 ağustos 99" dediler hadi artıq yıl falan, hesaplayamamış 11 ağustos'u bekleyelim, mars'tan kral gelecek dediler, hiç bişi yoq ortada... gaipten biliyorum muabbetine yaladın yuttun cıwırı, milletin içine ateşi düşürdün gittin abi... hayır eşşek gibi inandım ben de... yuh...

  oğlu da sahtekârmış bunun... "babam'dan serpti" diye bi sürü kitap yazmış, kehanette bulunmuş, pouzin kentinin yanacağını söylemiş de sonradan kendi yakmış koca kenti. ailecek kurt olmuş bunnar. [gece gelip ztmesin şini beni... tırstım bi an]
 • 21yy'da dünyayı 666 sayısıyla ilgili bişey yönetecek demiş. herkes şeytana yormuş tabi. ama ibranicede 6 saysı w harfine benzer bir sembolmüş. meğer adam www'yi kastediyormuş. (bkz: başkasının yalancısıyım)
 • yay burcu olduğu da söylenir.
 • büyük depremden sonra (izmit) 3.dünya savaşının "terörist saldırılar" sonucu çıkacağını buyurmuş insan
 • elimde bulunan 1980 baskisi bir kitabinda 86 da cin batacak, 95 senesinde uzaylilar dunyaya mesaj gonderecek, vesire gibi palavra bilgiler sunmus, ustu kapali, ucu her yere dokunan genel kavramlarla olacaklari bilmis gibi gorunen bir tur astrolog.

  kavram atayim tutayim bir realiteye deger, hakli sanirlar ekolunden muphem kisilere basbugluk etmistir.(bozuk saatin gunde iki kez dogru zamani gostermesi gibi, butun gun saate bakip durursaniz, aha iste dogru gosteriyor dediginiz, "dememis miydim?" diyebileceginiz en az iki firsatiniz olur.ornegi de erdal inonuden aparttim.)
 • kutsal kitap gibi yazmış da yazmış medyumların babası efsunlu nostra*damus. hayatın, dünyanın bir yerde özel bir nedenle başlayıp belirli bir sonra gittiğine inanmak ister insan mantığı. bu sebeple tıpkı kutsal kitaplara, kuran ve 19 mucizesine, medyum memişe inanır gibi ona inananlar da çıkmış haliyle, sayıları hiç de az olmasa gerek.

  fakat belli ki damus amca genel bir takım söylemler, metaforik dizeller halinde vermiş eserini. her duruma her olaya uydurulabilir yuvarlak laflar etmiş yani. bir iki senede bir büyük bir olay olduğunda aklıevvel birileri de nostradamus'un kutsal metinlerini yaprak yaprak karıştırıp bu olaylara uygun bir dörtlük buluyor. kanlı kılıç arabistan'dan gelecek demiş: işte deprem oldu memlekette! ateş topu geldi şehre: işte terörist saldırı! sayfa başına para ödeyin ben de yazarım şahane bir büyü kitabı size, hem de en alasından. cenk koraydan geri kalır yanım mı var?

  kaldı ki tahmin etti diyelim. efsunluydu, öngörüsü çok gelişmişti, öyle bir sosyal bilimler adamıydı ki hakkaten tahmin etti gün be gün bildi olacakları gelecek kuşaklara miras olarak bıraktı.
  ah be nostra abicim niye kızıl kılıç dedin, ateş topu dedin de uğraştırıyorsun bizi? efendi gibi yazsaydın şöyle olacak şu sene, böyle olacak ertesi sene diye. bak insanlar kendini paralar oldu bir tanesi bile önceden anlaşılıp çözülemedi yazdıklarının, hep olaylar olduktan sonra yakıştırmalarla anlaşılıyor ne dediğin. sonra da demişti oluyorsun, gözüme giremiyorsun.

  nostradamus'a inananın medyum memiş'e büyü yaptırandan farkı yoktur nezdimde.
 • sozluktekinin sinefil oldugunu dusundugum kehanet makinesi. (bkz: 11 eylul 2001)
hesabın var mı? giriş yap