şükela:  tümü | bugün
  • meali "yaz okulunda görüşürüz" olan cümledir. bazılarında korku uyandırır bir puanla akademik uyarı bile alsanız gitmezsiniz, bazıları da hiç sallamaz hocanın odasını mesken tutar.**
  • bir fizyoloji hocamızın sözüydü. enteresan bir sekilde benim icin kırdı o kuralını. şöyle ki;

üniversitede çalıskan biri olmadım. sınavları gececek kadar not alayım bana gerekli seyleri öğreneyim yeter havasında gecti yıllar.

2. sınıfta vize haftasına 10 gun kala basladim çalısmaya, gün gün böldüm çalışacağım dersleri. 3 günde fizyoloji icin ayırmıştım.

ama kader ağlarını örmüştü. o 3 gun yatak döşek yattım. grip, salya, sümük son seviye.

4. gün fizyoyu es geçip devam ettik artık yapacak bir sey yok. sınavada notların 3te birini 1 kez okuyarak girdim. sınavda işaretliyorum soruları ama bildigimdem degil. heralde budur, şudur diyerek.

sınav sonucu 84 geldi.

yuh dediğinizi duyar gibiyim.

final zamanı geldi. vizenin yuksek olmasının rahatlığıyla 40 alsam yeter diyerek yine tüm notların 3te birini 1 kez okuyarak girdim.

sınav sonucu 88.

'cool story' sesleri geliyor ama degil vallahi degil.

bu sefer bende acaba aa duser mı hesapları basladi. birde sözlüsü vardı sınavın. 100 alırsam, yuvarlamalar yukarı olursa aa, asagi yuvarlarlarsa ba oluyor.

bu sefer sözlüye çalıştım ve 100 geldi.

artık harf notlarının açıklanmasına kaldı iş.

bir gun baska yerde isim varken, okulun icinden geçip gitmem gerekti. dur dedim açıklanmış mı bi bakayım notlara dedim.

baktım panoda yok. sekretere sordum anabilimdali başkanının masasında notlar sor dedi.

gittim tıkladım. 'hocam notlar açıklandı mı?'

internete koydum görmedin mı dedi. ha öyle mı ordan bakarım deyip çıkacaktım ki, dur burdan bakıp soyleyeyim dedi.

87 almissin dedi.

'hadi ya!'
    'noldu?'
    'hocam 88 aa, 87 ba oluyor ondan dedim.'
    'dur bekle' dedi o ara telefonu çaldı.

hoca 2-3 dk telefonla konuştu ben hala bekliyorum.

kapadı telefonu. açtı bilgisayardan final notumu 91 yaptı.

'hep tembellere mı not verecez ya bide çalışkanlara verelim demi.'

'hocam aslında o tembel benim, üzülmemin sebebi aa'yi kaçırmak degil ilk kez aa alacak olmanın heyecanıydi. hak etmiyorum ben o notu.' dedim içimden.

dışımdan ise 'teşekkürler hocam. ıyi çalısmalar. ıyi tatiller.'

hocam istemeden kandırmış olduk sizi ama kusura bakmayın artık.